Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ

Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ to kompletny zestaw instrukcji dotyczących budowy kompleksu Calea Ambix Activ. Książka zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich aspektów budowy, od projektowania i planowania aż po wykonanie i montaż. Podręcznik wyjaśnia również, jak wybrać odpowiednie materiały i elementy, wykonać wszystkie niezbędne projekty i instalacje, a także posługiwać się specjalistycznym sprzętem. Ponadto zawiera także informacje na temat zasad bezpieczeństwa i wskazówki dotyczące konserwacji kompleksu. Ten podręcznik jest skierowany do wszystkich, którzy chcą zbudować kompleks Calea Ambix Activ i zapewnić jego bezpieczeństwo i niezawodność.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ

Budowa domu z oferty Extradomu krok po kroku – wybór projektu z budową

Extradom od lat świadczy wszechstronną pomoc i wsparcie dla Polaków stawiających swoje wymarzone domy. Obecnie uruchamia promocję na projekty obiektów wraz z ich wzniesieniem. Propozycja ta dotyczy wybudowania domu z wykorzystaniem gotowych elementów na podstawie pomysłu wybranego spośród dostępnych na stronie Extradomu. Taka budowa domu krok po kroku z naszymi specjalistami przynosi wiele korzyści:

 • ustalone w harmonogramie terminy budowy są pewne;
 • czas budowy jest, ogólnie rzecz ujmując, krótszy;
 • technologia budowy domu pociąga za sobą mniejsze koszty dla Twojej kieszeni.

Dlatego warto skorzystać z promocji Extradomu na budowę takiej nieruchomości. Poradnik dotyczący wznoszenia domów z gotowych elementów ułatwi wybór technologii, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i najlepiej dopasowana do Twoich indywidualnych wymagań.

Budowa domu a wybór technologii budowlanej

Budowa domu nie musi rozciągać się na wiele miesięcy i powodować, że koszty będą tylko rosły. Możesz trzymać je w ryzach i szybko wybudować swój wymarzony obiekt, jeśli skorzystasz z promocji na wybudowanie budynku mieszkalnego z gotowych elementów. Wśród nich wyróżnia się:

 • prefabrykat drewniany;
 • perlit;
 • prefabrykat betonowy;
 • prefabrykat keramzytowy.
 • Zobacz, na czym polegają poszczególne metody budowy gotowych domów, zwłaszcza z perlitu i na bazie drewnianej konstrukcji. We wszystkich wymienionych przypadkach dom wzniesiesz z pomocą fachowców z Extradomu.

  Obecnie dostępne są oferty budowy z wykorzystaniem gotowego perlitu i prefabrykatów drewnianych, ale w najbliższej przyszłości mamy w planach poszerzenie naszej oferty.

  Domy prefabrykowane drewniane – zalety drewnianej konstrukcji

  Pierwszą naszą propozycją są domy prefabrykowane drewniane. Drewno jest tradycyjnym, wykorzystywanym od wieków materiałem budowlanym i wykończeniowym – idealnym, by wybudować szybko, sprawnie, a do tego w miarę tanio.

  W ofercie Extradomu znajdziemy projekty drewnianych domów prefabrykowanych z gotowych drewnianych elementów dostarczanych przez takich producentów jak HausWerk i Domy Expert. Na czym polega budowa domów drewnianych prefabrykowanych?

  W procesie budowlanym domów gotowych z prefabrykowanych elementów drewnianych wykorzystywane jest m. in. drewno świerkowe C24. Ma ono wiele zalet, wśród których należy wspomnieć o braku konieczności dodatkowego zabezpieczania chemicznego.

  HausWerk oferuje z kolei budowę domów prefabrykowanych drewnianych z wykorzystaniem certyfikowanego drewna KVH w systemie ciężkiej konstrukcji niemieckiej.

  Będziesz mógł wybudować trwały, solidny dom, przyjazny dla zdrowia wszystkich domowników, a także otaczającego Was środowiska. Koszty eksploatacji takiego budynku będą niższe.

  Metoda budowy prefabrykowanych domów drewnianych pozwala na ich wznoszenie z gotowych elementów, z montażem realizowanym już na placu budowy.

  Finalny dom drewniany prefabrykowany budowany z oferty Extradomu będzie spełniał wymogi unijne w zakresie Warunków Technicznych 2021, tj. norm przenikalności cieplnej, lub nawet je przewyższał.

  Wymarzony dom prefabrykowany drewniany może zostać wybudowany w ciągu zaledwie 4 miesięcy – od momentu wbicia pierwszej łopaty na placu budowy do osiągnięcia stanu deweloperskiego.

  Domy z gotowych elementów perlitowych

  Unikatową technologią budowy domów gotowych jest wykorzystanie elementów perlitowych. Dom z perlitu powstaje z zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych. Opiera się na płycie fundamentowej i stropach strunobetonowych, a ponadto ma prefabrykowaną więźbę dachową w technologii MiTek.

  Obiekty z perlitu są wznoszone z wykorzystaniem autorskiej technologii budowy ścian – SYSTEMU 3E. Perlit jest materiałem ekonomicznym, energooszczędnym, a przy tym ekologicznym. Dzięki temu domy z perlitu są:

 • odporne na skrajne temperatury;
 • chronione przed ucieczką ciepła (termoizolacyjne);
 • chronione przed nadmiernym hałasem;
 • niepodatne na rozwój pleśni, alg, grzybów i glonów;
 • odporne na ogień;
 • chronione przed owadami i gryzoniami;
 • paroprzepuszczalne.
 • Budowa domu z gotowych elementów perlitowych jest prostym zadaniem. Są one łączone poprzez zacisk na zasadzie metody „klik-klik”. Dlatego budowę z ich wykorzystaniem można przeprowadzić w bardzo krótkim czasie.

  Chcesz zaoszczędzić na budowie domu z perlitu? Ceny materiałów wciąż rosną, zwłaszcza jeśli chodzi o docieplenie obiektu. Budując dom z perlitu, nie musisz martwić się wzrostami cen styropianu, ponieważ Cię nie dotyczą – podobnie jak ceny zapraw.

  Budowa będzie postępowała szybko – 1m² ściany domu z perlitu buduje się ekspresowo, w zaledwie 4, 5 minuty, jak deklaruje Dom3E.

  Domy prefabrykowane betonowe

  Kolejnym sposobem na wybudowanie szybko domu z gotowego projektu pochodzącego z Extradomu i opartego na gotowych elementach jest wykorzystanie do tego celu technologii prefabrykowanych obiektów betonowych. Beton jest materiałem znanym od lat i często wykorzystywanym przy budowie chociażby domów wielorodzinnych. Cechuje się niskim kosztem wykorzystania, lekkością i uniwersalnością.

  Domy betonowe prefabrykowane powstają z gotowych elementów produkowanych w fabryce i dostarczanych w całości na plac budowy.

  Dlaczego warto zdecydować się na wybudowanie domu prefabrykowanego betonowego? Beton opiera się korozji oraz wytrzymuje skrajne warunki atmosferyczne, takie jak wysoka lub niska temperatura, nasłonecznienie, oddziaływanie wiatru czy opady atmosferyczne. Ściany i stropy w domach betonowych prefabrykowanych są dopasowywane do Twoich potrzeb pod kątem rozmieszczenia drzwi, okien i niezbędnych otworów technologicznych.

  Cena domu budowanego z gotowych elementów może być bardzo konkurencyjna względem wznoszenia domu na placu budowy z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów murowych w formie bloczków, cegieł i tym podobnych.

  Domy z gotowych elementów keramzytowych

  Domy prefabrykowane mogą powstawać także z elementów keramzytowych. Technologia budowy domów gotowych z keramzytu polega na wykorzystaniu materiału o znakomitych właściwościach fizycznych.

  Wszystko dlatego, że keramzyt jest odporny na oddziaływanie wilgoci, pleśni, kwasów, grzybów, a poza tym chroni przed owadami, gryzoniami i procesami gnilnymi.

  W Europie Zachodniej czy w Skandynawii domy z keramzytu pojawiły się już w latach 70. XX wieku. Ich popularność rośnie głównie z uwagi na to, że domy z gotowych elementów keramzytowych można zbudować w bardzo krótkim czasie. Ich montaż jest prosty i polega na łączeniu ze sobą niczym klocków prefabrykatów keramzytowych bezpośrednio na placu budowy.

  Dom z keramzytu ma wiele zalet, wśród których powinniśmy wymienić:

 • niezwykle krótki czas realizacji inwestycji budowlanej polegającej na budowie domu gotowego;
 • nieograniczone możliwości kształtowania projektów i samej architektury obiektu;
 • korzystną cenę budowy domu z prefabrykatów;
 • wysoką jakość wykonywanych prac;
 • wytrzymałość i solidność powstających domów składanych z gotowych elementów.
 • Budowa domu z gotowych elementów – proces budowlany

  Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda budowa domu z gotowych elementów? Projekty takich obiektów mieszkalnych są dostępne na stronie Extradomu i z naszą pomocą, w ramach promocyjnej oferty, możesz je wybudować przy ograniczonych kosztach.

  Przedstawiamy Ci pełny proces budowlany, jaki będziesz musiał zrealizować – samodzielnie, w systemie gospodarczym lub z udziałem ekipy budowlanej. Jeśli chcesz koniecznie wybudować dom szybciej, wybierz taki, który zostanie postawiony z elementów gotowych. Dzięki temu, że powstają one w fabryce, a montowane są na placu, proces budowlany nie zajmie dużo czasu.

  Projekty dostępne na stronie Extradomu pokażą Ci, że nie musisz się ograniczać tylko do prostych brył budynków. Możesz dopasować wymarzony projekt do swoich potrzeb i warunków technicznych. Gotowe domy mają ten atut, że buduje się je szybko i sprawnie, a jeśli skorzystasz z pomocy fachowców z Extradomu, możesz być pewny, że wszystkie terminy będą dotrzymane.

  Należy jedynie wybrać optymalny projekt budowlany, który z jednej strony będzie spełniał Twoje oczekiwania, a z drugiej będzie dopasowany do warunków działki i wytycznych umieszczonych w MPZP czy w warunkach zabudowy.

  Budowa domu z gotowych elementów – na co zwrócić uwagę?

  Trudno jest uniknąć pewnych błędów przy budowie domu. Aby było ich możliwie jak najmniej, przede wszystkim trzeba dobrze zaplanować inwestycję i zatrudnić wykwalifikowanego kierownika, który będzie zarządzał pracami i dokonywał właściwych wpisów w dzienniku budowy. Co trzeba wiedzieć, by obiekt był energooszczędny i spełniał obowiązujące warunki techniczne 2021 (WT 2021)?

  Wszystkie projekty budowy domów z gotowych elementów, czy to drewnianych, czy perlitowych, keramzytowych lub betonowych, spełniają unijne normy, dlatego możesz wybrać spośród nich dla siebie gotowy obiekt.

  Zanim przystąpisz do konkretnych prac, powinieneś dobrze wytyczyć granice budynku. Pomyłki polegające na przesunięciu obrysu domu względem granic posesji mogą prowadzić do problemów na kolejnych etapach. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ wybudowany dom o zmienionych wymiarach względem projektu będzie z nim niezgodny.

  Inwestor będzie musiał wówczas ponownie złożyć dokumentację w urzędzie, a wcale nie jest powiedziane, że urzędnik wyda pozwolenie na użytkowanie obiektu.

  Niewłaściwe wykonanie fundamentów powoduje, że ich nośność jest niewystarczająca, a to może prowadzić do pękania konstrukcji nadziemnej. Jeśli dom wznoszony jest z gotowych elementów, to np. płyta fundamentowa z betonu zostanie wykonana szybko, sprawnie i co najważniejsze – zgodnie ze sztuką budowlaną.

  Warto wiedzieć, że fundamenty wymagają izolacji przeciwwilgociowej, podobnie jak mury. Na etapie surowym otwartym trzeba dobrze przemyśleć rozłożenie instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także zadbać o poprawną termoizolację ścian i podłóg oraz precyzyjne murowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Należy pilnować, aby rzeczywista wysokość kondygnacji była taka sama jak ta ujęta w projekcie gotowego domu.

  Istotnym etapem inwestycji jest wykonanie więźby dachowej, najlepiej z odpowiedniej jakości materiałów, w tym także tych gotowych. Dach musi być pokryty odpowiednimi warstwami i zaizolowany, ponadto powinna zostać wykonana wentylacja, aby nie zwilgotniał po pewnym czasie.

  Domy z gotowych elementów buduje się szybko, sprawnie i z dbałością o szczegóły. Dlatego finalnie okazują się one bardzo wytrzymałe i solidne.

  Pozwolenie na budowę domu z gotowych elementów

  Wspomniane pozwolenie na budowę domu to podstawowy dokument, na podstawie którego można rozpoczynać prace. Pozyskuje się go z urzędu właściwego względem miejsca położenia działki. Projekt gotowego domu stanowi integralny element wniosku o pozwolenie na budowę nieruchomości.

  Wybudowany obiekt musi być z nim zgodny, żeby urząd wydał na koniec pozwolenie na dopuszczenie do użytkowania domu. W pozwoleniu zawarte są wytyczne co do powierzchni zabudowy czy powierzchni użytkowej obiektu oraz jego usytuowania względem stron świata i granic działki.

  Jak sfinansować budowę domu? Kredyt na dom z gotowych elementów

  Sfinansowanie budowy domu może obejmować wykorzystanie własnych środków finansowych, a także pozyskanie ich ze źródeł zewnętrznych. To jedna z najczęstszych przyczyn sięgania po kredyt bankowy. Na potrzeby realizacji inwestycji można zaciągnąć kredyt budowlano-hipoteczny, który w początkowej fazie jest przeznaczony na budowę domu, a po ustanowieniu zabezpieczenia w formie hipoteki zamienia się w kredyt hipoteczny.

  Podczas szacowania kosztów inwestycji mieszkaniowej z pewnością możesz się zastanawiać nad tym, jakie domy są najtańsze w budowie. Od razu poznasz cenę i będziesz mógł zminimalizować wydatki, jeśli wybierzesz dom z gotowych elementów. Cena styropianu czy zaprawy murarskiej w wielu przypadkach nie będzie już Twoim zmartwieniem. Takie domy zaliczane są do grona domów, które są tanie w budowie.

  Formalności budowlane – jakie dokumenty będą potrzebne przed rozpoczęciem budowy?

  Przed przystąpieniem do budowy domu konieczne jest odwiedzenie urzędu gminy czy miasta. Dokumenty, które trzeba złożyć w urzędzie, obejmują w pierwszej kolejności projekt. Będzie on potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę i przy zgłoszeniu budowy domu, jeśli pozwolenie nie jest wymagane.

  W następnej kolejności albo wnioskujesz o pozwolenie na budowę, albo – jeśli nie jest ono konieczne – musisz zgłosić inwestycję. Dokładnie rzecz ujmując, jest to zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia.

  Wiele inwestycji polegających na wybudowaniu domu jednorodzinnego wymaga pozwolenia na budowę. Wydawane jest ono na wniosek inwestora przez starostę powiatowego. Do wniosku dołączasz:

 • projekt budowlany;
 • oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością, np. akt własności do działki;
 • warunki techniczne dostawy mediów – wody, prądu, gazu – i odprowadzania ścieków;
 • decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu;
 • mapę sytuacyjno-wysokościową;
 • dokumentację dodatkową, wynikającą z zapisów prawa miejscowego planu zagospodarowania terenu;
 • plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
 • dziennik budowy.
 • Dobierz propozycję inwestycji, która spełni Twoje oczekiwania i warunki z MPZP czy wydanej decyzji administracyjnej. Możesz zdecydować się na projekt budowy domu gotowego z bogatej bazy na Extradom. pl.

  Budowa domu a wybór i kupno działki budowlanej

  Zakup działki rozpoczyna właściwie cały proces inwestycyjny. Jeśli masz ograniczone środki, spróbuj kupić grunt pod miastem, na terenach wiejskich. Sprawdź przy tym, czy jest to już działka budowlana, czy jeszcze działka rolna lub leśna, którą trzeba będzie przekwalifikować przed rozpoczęciem budowy.

  Działka budowlana musi być też przeznaczona do zabudowy jednorodzinnej. Pamiętaj, aby jeszcze przed jej zakupem, a nawet podpisaniem umowy przedwstępnej ze sprzedającym sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. To źródło wiedzy na temat działki, wskazujące również, jaki dom może zostać zbudowany w danym miejscu.

  MPZP może określać wysokość dopuszczalnej zabudowy (tj. czy może to być tylko dom parterowy, czy również piętrowy lub z poddaszem użytkowym), kąt nachylenia dachu, typ jego pokrycia czy wygląd elewacji. Jeśli na terenie, na którym położony jest ten grunt, taki plan nie został uchwalony, powinieneś złożyć wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

  Inwestycja musi odpowiadać warunkom na działce oraz przepisom Prawa budowlanego.

  Przepisy budowlane z kolei określą, jak daleko od granicy działki możesz wznieść obiekt mieszkalny. Jeśli wszystkie warunki zabudowy na gruncie będą Ci odpowiadać, możesz wejść w posiadanie działki i podpisać akt notarialny.

  Wybór projektu z Extradomu – dlaczego warto?

  W ramach tego etapu ważny jest wybór odpowiedniego projektu budowlanego. Musisz wiedzieć, czy chcesz mieć dom parterowy, czy piętrowy. A może wolisz, żeby miał on podpiwniczenie i garaż?

  Zastanawiasz się, jak wybrać projekt domu? Powinieneś wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii:

 • warunki zabudowy na działce;
 • własne preferencje i potrzeby dotyczące przyszłego budynku mieszkalnego;
 • koszty wykonania domu według konkretnych projektów;
 • czas wykonania inwestycji.
 • Na Extradom. pl możesz wybierać spośród wielu gotowych projektów domu w korzystnej cenie, ale możesz też zdecydować się na propozycję z budową przy użyciu wskazanych technologii – możemy np. wznieść dla Ciebie dom drewniany z gotowych elementów czy obiekt z gotowych elementów perlitowych. Wkrótce ofertę poszerzymy o dom z gotowych elementów betonowych i keramzytowych.

  Kwestie energooszczędności i wygody mieszkania w domu powinny być decydujące przy wyborze projektu budowlanego. Zanim zdecydujesz się na projekt domu idealnego, zastanów się nad tym:

 • jaką ma mieć powierzchnię mieszkalną;
 • ile ma mieć kondygnacji;
 • czy ma to być dom podpiwniczony, z tarasem, balkonami, poddaszem użytkowym czy nieużytkowym;
 • w jakim stylu chcesz wybudować dom;
 • ile pomieszczeń (sypialni) ma mieć dom;
 • czy chcesz mieć dodatkowe pomieszczenia z przeznaczeniem na garderobę, pralnię czy bawialnię;
 • jaką bryłę i konstrukcję ma mieć dom.
 • Pamiętaj, żeby wybierać domy energooszczędne i pasywne, w pełni ekologiczne, zwłaszcza że od 2021 roku wszystkie nowo wybudowane obiekty będą musiały spełniać zaostrzone normy właśnie w kategoriach energooszczędności.

  Budowa domu z Extradomu – jak przebiega?

  Zakup projektu to nie wszystko. Właściwie to dopiero początek całego procesu budowlanego krok po kroku. Kiedy już będziesz szczęśliwym jego posiadaczem, to czeka Cię jeszcze adaptacja projektu, sama budowa domu i wykończenie. Sprawdź, z czym wiąże się budowanie domu krok po kroku i zobacz projekty dodatkowe –garaże wolnostojące, altany i grille – które pozwolą Ci jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń na Twojej działce.

  Powinieneś wiedzieć, że w ramach budowania domu musisz zrealizować następujące po sobie etapy inwestycji:

 • stan zerowy – nazywany również stanem surowym zero;
 • stan surowy otwarty;
 • stan surowy zamknięty.
 • Budowa domu w tradycyjny sposób, z udziałem kierownika budowy i z wykorzystaniem cegieł czy bloczków, wymaga czasu. Materiały drożeją, dlatego trudno jest oszacować ostateczny koszt takiego przedsięwzięcia.

  Zastanów się nad alternatywą w postaci rozwiązania z gotowych elementów. Cena materiałów budowlanych w sklepach i składach nie jest wówczas taka ważna, a to dlatego, że z Extradomem ustalasz ją na początku planowania inwestycji i do końca już się ona nie zmienia. Na przykład dom parterowy z gotowych elementów można wybudować już w ciągu zaledwie 3 miesięcy.

  Prace wykończeniowe i aranżacja wnętrza

  Budowa domu jeszcze nie jest zakończona, kiedy sam budynek stoi już na wyznaczonym miejscu na Twojej działce. Teraz nadszedł czas na piękne wnętrza!

  Dzięki temu, że możesz wybrać jeden z projektów domów składanych całorocznych, z gotowych elementów montowanych na placu budowy, będziesz w stanie zaoszczędzić. Pieniądze, które zostaną w konsekwencji w Twojej kieszeni, możesz przeznaczyć na wykończenie domu i prace montażowe. Prace wykończeniowe zwykle obejmują:

 • montaż urządzeń grzewczych – kominka, pieca, grzejników itp. ;
 • instalację lamp i gniazdek elektrycznych;
 • wykonanie ścian działowych;
 • wykończenie ścian – położenie tynków i gładzi gipsowej, a następnie malowanie ścian lub kładzenie tapet;
 • ułożenie podłóg;
 • biały montaż w łazience;
 • wykończenie kuchni i łazienki;
 • inne prace wykończeniowe.
 • To nie wszystko, co obejmuje urządzanie domu. Etapy te powinny jeszcze uwzględniać wykonanie ocieplenia elewacji zewnętrznej, choć nie musisz tego robić w tym samym czasie.

  Zakończenie budowy domu – jakie formalności się z tym wiążą?

  Kiedy czas budowy domu dobiegnie końca, nie oznacza to jeszcze, że możesz pożegnać się z ekipą budowlaną, a zwłaszcza z kierownikiem. pl/porady/artykul-formalnosci-zwiazane-z-zakonczeniem-budowy-domu-na-co-nalezy-zwrocic-uwage">Zakończenie budowy domu musi być zwieńczone dopełnieniem pewnych formalności. Powinieneś złożyć w odpowiednim urzędzie zawiadomienie o zakończeniu budowy także wtedy, gdy wznosisz dom 70m² z gotowych elementów i nie potrzebujesz w związku z nim pozwolenia.

  Nadzór budowlany zweryfikuje Twój wniosek, a jeśli będzie on kompletny, udzieli tzw. milczącej zgody na zamieszkanie. Jeśli w ciągu 21 dni od daty złożenia dokumentu nie otrzymasz żadnego pisma, to będziesz mógł się w pełni legalnie wprowadzić.

  Jeśli całą inwestycją zajmowała się jedna firma wykonawcza, w systemie zleconym, to ona sama spełnia ten obowiązek. Twoim zadaniem pozostanie zameldowanie się w nowym domu i zorganizowanie przeprowadzki.

  Ile trwa budowa domu z gotowych elementów z Extradomu?

  Wiesz już, że domy z gotowych elementów buduje się szybko, co zmniejsza jednocześnie ponoszone przez Ciebie koszty. Jeśli na dodatek wybierasz gotowy projekt i promocyjną ofertę obiektu składanego całorocznego z Extradomu, to cały proces może być zrealizowany nawet w 3 miesiące!

  Oszczędność czasu z pewnością jest jedną z najważniejszych korzyści, jakie płyną z wyboru technologii budowy domu z gotowych elementów. Opinie naszych dotychczasowych klientów wskazują, że rzeczywiście możesz mieć obiekt w tak krótkim czasie.

  Tanie książki - Twoja księgarnia internetowa.

  • Strona główna
  • Podręczniki akademickie
  • Ekonomia i finanse
  • Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku
  • Opis
  • Recenzje (0)
  • Szczegóły
  • Podobne produkty

  Opis

  Książka "Podręcznik startupu. Budowanie wielkiej firmy krok po kroku", która pomoże Ci opracować strategię budowy dobrze prosperującej firmy. Powoli i systematycznie zgłębiaj kolejne rozdziały, by przekonać się, że to wcale nie takie trudne!

  "Podręcznik startupu. Budowanie wielkiej firmy krok po kroku" to książka, która przyda się każdemu, kto stara się założyć własną firmę i utrzymać ją na rynku. Publikacja została napisana przystępnym językiem, to nie jej jedyny atut. Książka ma za zadanie przynosić trafne rady, które można łatwo wykorzystać w procesie rozwijania własnej firmy. Zwykle trochę to trwa, ponieważ budowanie marki nie jest działaniem krótkotrwałym i wymaga sporego nakładu czasu i energii, efekt końcowy zdecydowanie wart jest wysiłku!

  Książka została podzielona na cztery części, by ułatwić czytelnikowi jej lekturę. Pierwszą z nich poświęcono zagadnieniu Customer Development. W rozdziale tym zawarto również katalog czternastu zasad, jakimi należy się kierować, by osiągnąć sukces w startupie. W drugiej części wizja założycielska zostaje przełożona na szablon modelu biznesowego. Kolejne części zawierają w sobie opis programu testów, które dają możliwość sprawdzenia potencjalnej rentowności konkretnej firmy, oraz listy kontrolne, dzięki którym można sprawdzić postępy na kolejnych etapach realizacji konkretnego procesu Customer Development.

  Steve Blank to przedsiębiorca z Doliny Krzemowej. Urodził się w 1953 roku w Lower East Side w Nowym Jorku. Przyjmuje się, że to ON opracował metodę Customer Development. Bob Dorf z kolei jest przedsiębiorcą i ekspertem do spraw rozwoju klienta. W młodości zrezygnował z dobrze płatnej pracy, ponieważ miał pomysł na własną firmę i w pełni mu zawierzył, na czym zresztą bardzo dobrze wyszedł. Teraz obaj autorzy dzielą się bogatym doświadczeniem i pomagają milionom czytelników na całym świecie rozwinąć własny biznes.

  Warto zwrócić uwagę na...

  Przedsiębiorczość zdyscyplinowana

  Przedsiębiorczość to nie tylko nastawienie, ale też konkretny zestaw umiejętności. Program 24 krokó, w to praktyczny opis procesu, któ, ry pozwala odpowiednio ukierunkować energię kreatywną, by w ten sposó, b zmaksymalizować szanse na sukces i ostateczną siłę oddziaływania...

  najniższa cena z 30 dni:48, 03 zł

  Audiobook Podręcznik startupu. Budowa wielkiej firmy krok po kroku mp3

  Książka została wyróżniona w kwartalnym przeglądzie najważniejszych książek (lato 2013) opublikowanego przez THINKTANK. Zapraszamy do lektury przeglądu nowości wydawniczych Twój startup - instrukcja obsługi Ta książka nie jest lekturą do poduszki na jedną, bezsenną noc. Nie należy pochłaniać jej...

  84, 35 zł

  52, 87 złEfektywne zarządzanie rozwojem pracowników w firmie

  Od kandydata na pracownika do sprawnego członka zespołu Ludzie to najważniejszy, ale i najmniej przewidywalny "zasób" firmy. Bo choć futurolodzy wieszczą, że ani się obejrzymy, gdy na większości stanowisk zastąpią nas roboty albo wbudowana w nasz biurkowy komputer sztuczna inteligencja, żyjemy...

  29, 25 złKorpostartup. Efektywna współpraca korporacji ze startupami

  Gdy ja mam potrzeby, a ty wiesz, jak im sprostać! Każda firma, nawet najpotężniejsza, jest skazana na współpracę z mniejszymi partnerami biznesowymi, dostarczającymi produkty i usługi niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. Teoretycznie wielką korporację stać na uruchomienie spółki zależnej,...

  44, 93 złE-commerce na platformach ofertowych Allegro, eBay, Amazon

  Początkujący gracz na rynku e-sprzedaży staje przed następującym dylematem - co się bardziej opłaca: założyć własny sklep czy ułatwić sobie życie i zacząć od uruchomienia sprzedażowego konta na jednej z platform ofertowych? A może działać równolegle? Tylko na współpracę z którym z potentatów rynku...

  30, 40 złGodzina dziennie z mobile marketingiem

  Urządzenia mobilne nieodłącznie towarzyszą dziś wielu użytkownikom. Ludzie poświęcają sporo czasu na pracę z tabletami i smartfonami. Zastanawiasz się, jak zareklamować się w tym gronie? Potencjalnych sposobów jest wiele: SMS-y, reklama mobilna, kody QR, strony przygotowane pod kątem mniejszych...

  51, 75 złMetoda Lean Enterprise. W poszukiwaniu innowacji

  Dziś przetrwanie przedsiębiorstwa zależy od tego, jak dobrze radzi sobie ono z odkrywaniem nowych możliwości biznesowych i dostarczaniem klientom wartości. Presja konkurencyjna narasta, a napędzają ją zmiany technologiczne i społeczne. Okazuje się, że ważny jest nie tyle kapitał, ile zdolność do...

  37, 33 złEfektywne zarządzanie projektami

  Słowem? projekt? określa się doświadczenie, które nie wydarzyło się nigdy wcześniej i w takich samych okolicznościach już nigdy się nie wydarzy. Ta niepowtarzalność okoliczności oznacza, że metody zarządzania każdym projektem powinno się dobierać z uwzględnieniem jego indywidualnych cech i...

  107, 97 złCoaching. Zestaw narzędzi

  Coaching, mimo swojej znacznej i wciąż rosnącej popularności, nadal jest dziedziną nową, a przez to nieuporządkowaną. Równolegle funkcjonują różne, często rozbieżne jego definicje, mianem "coachów" określają się bardzo odmienni specjaliści, a czasem niestety także antyspecjaliści, którzy sięgają po...

  24, 94 złPrawo dla biznesu. E-commerce

  By Twój e-biznes był prowadzony legalnie Zbiór praw dotyczących firm prowadzących działalność online poszerza się w tempie odpowiadającym rozwojowi tego sektora rynku. Każdemu kolejnemu rodzajowi e-narzędzia przypisuje się całą listę nowych paragrafów, zakazów, nakazów i zaleceń. Kolejne precedensy...

  33, 80 złStruktura magii. 2

  Projektowanie komunikatów werbalnych i przekazów pozawerbalnych Warsztat hipnotyzera: określenie predykatów odbiorcy Wprowadzanie zmian w życie jednej osoby oraz całych rodzinJak formować zachowania innych i osiągać założone cele? W tej książce Richard Bandler i John Grinder - ojcowie NLP...

  35, 77 zł

  • Autorzy: Steve Blank, Bob Dorf
  • Format: 17x23 cm
  • Ilość stron: 680
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2013
  • Tytuł: Podręcznik startupu
  • Wydawnictwo Onepress
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 61879401427KS
  • EAN: 9788324666164
  • ISBN: 9788324666164
  • Język: polski
  • Podtytuł: Budowa wielkiej firmy krok po kroku
  • Tłumacz: Sałbut Bartosz
  • Oryginalny tytuł: The startup owner's manual
  • Wymiary: 16. 5x24. 5x3. 5 cm

  Bestsellery - Książki i podręczniki akademickie

  • Poprzednie
  • Następne
  • Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek

   Fascynująca, a jednocześnie szokująca wizja tego, co nas czeka w XXI wieku Nowa zimna wojna z Rosją, wewnętrzny kryzys w Chinach, koniec wojny Stanów Zjednoczonych z islamskim fundamentalizmem, globalne konflikty kulturowe i problemy na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Niektóre z zaskakujących...

   Ocena: 5/5

   Książka, op. miękka

   Oprawa:miękka

   Cena detaliczna49, 90 zł42, 42 zł

  • Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty

   "Umysł ponad nastrojem. Poradnik terapeuty" to nie jest zwykła książka o rozwoju osobistym. To podręcznik napisany przez dwoje doświadczonych terapeutów klinicznych, którzy na bazie swojej wieloletniej pracy zawodowej oraz wiedzy z tematu psychologii poznawczej oraz psychologii behawioralnej...

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

  • Rysunek w arteterapii

   Książka zawiera rozważania teoretyczne na temat rysunku oraz opisy realizacji ćwiczeń, które są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych i realizowane były na przestrzeni kilku lat w różnych miejscach. Są uzupełnione fotografiami pozwalającymi na dokładne ich zrozumienie. Publikacja...

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

   34, 00 zł29, 70 zł

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

  • Model StoryBrand. Zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki

   To nie jest książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy. Na taką książkę szkoda czasu. Klientów ten temat zwykle nie ciekawi; mają do opowiedzenia własną historię. Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony złotych. Polega ON na tym,...

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

   44, 91 zł

   Ocena: 4/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:twarda

   39, 90 zł29, 23 zł

   Teorie stosunków międzynarodowych

   Przekrojowy podręcznik akademicki z zakresu najważniejszych zagadnień teoretycznych w stosunkach międzynarodowych. Praca ma charakter interdyscyplinarny, z licznymi odniesieniami do filozofii, socjologii i innych nauk społecznych. Wyczerpująco omawia i poddaje krytycznej analizie współczesne teorie... pl/dostosowanie-wymagan-edukacyjnych-do-indywidualnych-potrzeb-rozwojowych-i-mozliwosci-psychofizycznych-uczniow-realizowanych-w-ramach-prowadzonych-zajec-edukacyjnych-z-podzialem-na-alicja-tanajewska-p-1185128. html" data-id="1185128" data-name="Dostosowanie wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych i możliwości psychofizycznych uczniów, realizowanych w ramach prowadzonych zajęć edukacyjnych z podziałem na poszczególne edukacje oraz na zajęciach specjalistycznych. I etap edukacyj" data-category="Pedagogika i resocjalizacja" data-price="26. 55" data-list="produkt_besty_akademickie" data-model="9788380800892" data-position="8" data-module-id="8126" data-module-name="Bestsellery - akademickie" data-module-position="2" data-brand="Harmonia">

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

   29, 50 zł26, 55 zł

   Psychopatologia

   Książka jest pierwszym w literaturze polskiej (pomijając tłumaczenia) systematycznym wykładem psychopatologii? dyscypliny łączącej psychologiczne, biologiczne i medyczne modele teoretyczne i badania nad zaburzeniami psychicznymi. W odróżnieniu od podręczników amerykańskich uwzględnia... pl/terapia-poznawczo-behawioralna-podstawy-i-zagadnienia-szczegolowe-judith-beck-p-334700. html" data-id="334700" data-name="Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe" data-category="Psychologia" data-price="73. 40" data-list="produkt_besty_akademickie" data-model="9788323333838" data-position="10" data-module-id="8126" data-module-name="Bestsellery - akademickie" data-module-position="2" data-brand="Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego">Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe

   Oprócz podstawowych aspektów psychoterapii poznawczo-behawioralnej, które zostały przedstawione w pierwszym wydaniu tej książki, drugie wydanie omawia innowacje w zakresie teorii i praktyki klinicznej. Podobnie jak jej poprzedniczka, książka ta jest skazana na międzynarodowy sukces. Jest napisana w...

   Ocena: 5/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

  • Film Art. Wprowadzenie

   Dlaczego Obywatel Kane Orsona Wellesa jest uznawany za jeden z najważniejszych filmów w historii kina? W ilu ujęciach Hitchcock nakręcił słynną scenę ataku ptaków na Bodega Bay? Jakie funkcje pełni ścieżka dźwiękowa w Ucieczce skazańca Roberta Bressona? Na czym polega analiza filmu i co to znaczy,...

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

   75, 00 zł67, 50 zł

   Ocena: 0/5

   Akademickie podręczniki

   Oprawa:miękka

   54, 00 zł53, 99 zł

  Wybrane bestsellery

  Pas Ilmarinena

  W chwili, gdy mroźną ciszę nad fińskimi lasami zburzył łoskot radzieckich dział, rozpoczęła się inna, równie okrutna wojna. Ambitny oficer NKWD Siergiej Muchalew podąża za jednostkami Armii Czerwonej, by odkrywać i zagarniać prastare tajemnice puszczy. Pech chce, że strażniczką największej z nich...

  32, 76 złJesteś moją zagadką. Honey

  Nicholas McKinley przyjeżdża do Miami, aby pomóc choremu ojcu i beztroskiemu bratu w prowadzeniu firmy. Zanim jednak mężczyzna odda się obowiązkom, spędza gorącą noc w objęciach pięknej blondynki, która rano znika bez słowa. Nick jest w szoku, gdy następnego dnia widzi namiętną nieznajomą w biurze....

  29, 20 złMega Bloks Radiowóz patrolowy Chase'a HDJ33 Mattel

  Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...

  39, 42 złCzyste serce. Tom 2

  Istnieją pragnienia, ale istnieje też przeznaczenie? Przepowiednia mówi, że Alex stworzona jest do wielkich rzeczy, co wcale nie jest fajne, zwłaszcza, że Seth, z którym jest w dziwny sposób połączona, pojawia się wszędzie tam, gdzie ona. Na sali treningowej, przed klasą, a także notorycznie w jej...

  34, 01 złUkryty wśród cieni przeszłości. Tom 6

  Eden Mathews była nieślubną córką Dominica Casso. Mężczyzna był głową cieszącej się ponurą sławą mafijnej rodziny. Odkąd pamiętała, musiała się podporządkowywać jej regułom. Żyła pod ciągłym nadzorem, wszędzie była wożona pancernym samochodem przez uzbrojonego ochroniarza. Tkwiła w złotej klatce....

  33, 28 złBarbie Pracownia artystyczna Zestaw + lalka HCM85 Mattel

  Dołącz do lalki Barbie w pracowni artystycznej! Wyzwól swoją kreatywność przy tworzeniu wyrobów z "ceramiki" i "malowaniu" obrazów. Najpierw wyjmij masę plastyczną Barbie z pojemnika i uformuj ją w kulkę. Umieść masę w formie na wazon. Naciśnij i zobacz, co udało Ci się stworzyć! Ustaw wazon na...

  135, 30 złLEGO City Ciężarówka recyklingowa 60386

  Zestaw z ciężarówką recyklingową Ten zestaw dla dzieci od piątego roku życia LEGO® City Ciężarówka recyklingowa (60386) zawiera wiele realistycznych elementów, w tym centrum recyklingu z trzema pojemnikami. Ciężarówka ma przechylany podnośnik do opróżniania pojemników i podnoszoną platformę do...

  118, 21 złLEGO Marvel Quinjet Avengersów 76248

  Avengersi w akcji na pokładzie Quinjeta z pięcioma minifigurkami LEGO® Marvel Quinjet Avengersów (76248) wiernie odwzorowuje słynny statek powietrzny superbohaterów. Dzieci w wieku od dziewięciu lat mogą go budować, ustawić na półce i bawić się nim w loty po galaktyce podczas niezliczonych przygód...

  389, 83 złLEGO City Motocykl policyjny - pościg za samochodem 60392

  Zestaw z policyjnym pościgiem LEGO City Rozbudź wyobraźnię dzieci dając im ten pełen akcji zestaw. LEGO® City Motocykl policyjny – pościg za samochodem (60392) zawiera policyjny motocykl pościgowy i samochód sportowy złodziejaszka. Wystarczy dodać minifigurki policjanta i opryszka, zabawkowe...

  35, 13 złWithout Merit

  Hej, to ja, Merit. Mam siedemnaście lat i mieszkam w dawnym kościele, o czym wciąż przypominają mi stare witraże w oknach. Moja schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec - razem z nową żoną i moim rodzeństwem - na piętrze. Jest dziwnie? To nie wszystko! Mam siostrę bliźniaczkę. Honor to chodzący...

  33, 89 złLucia

  Pierwszy tom nowej serii z porucznik Lucią Guerrero. Grupa studentów kryminologii Uniwersytetu w Salamance odkrywa istnienie mordercy, który przez kilkadziesiąt lat wymykał się organom ścigania. Zabójca aranżuje miejsca zbrodni na wzór scen z renesansowych obrazów. W tym samym czasie w Madrycie...

  29, 95 złLEGO DUPLO Zygzak McQueen i Złomek — myjnia 10996

  Zabawka z myjnią samochodową dla dzieci Podaruj zestaw LEGO® DUPLO® ǀ Disney and Pixar’s Cars Zygzak McQueen i Złomek – myjnia (10996) dzieciom w wieku od dwóch lat. Ten zabawny model pozwoli małym budowniczym spędzić czas z ulubionymi postaciami z filmu „Auta”, a także umyć je na myjni....

  125, 34 zł


  Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

  Na prośbę osób które chcą budować dom szkieletowy 63m2 stworzyliśmy książkę do projektu, 245 stron jak krok po kroku zbudować ten dom:

  Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik budowy krok po kroku Calea Ambix Activ