Podręcznik migracji sprzętu Caldigit Tuff jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą przenieść swoje dane i ustawienia na nowy sprzęt. Podręcznik migracji sprzętu Caldigit Tuff zawiera wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu, aby ułatwić użytkownikom zmianę sprzętu. Podręcznik zawiera instrukcje dotyczące zmiany komputera, instalacji systemu operacyjnego i aplikacji, a także transferu danych i ustawień. Pozwala to użytkownikom skutecznie przenieść swoją pracę i ustawienia na nowy sprzęt, bez utraty danych.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik migracji sprzętu Caldigit Tuff
Ruch ludności polegający na zmianie miejsca zamieszkania nosi nazwę migracji. Poważnym wyzwaniem dla współczesnej geografii jest odróżnienie zjawiska migracji i uchodźstwa. Na świecie istnieją stałe obszary odpływu i stałe obszary napływu ludności.
Spis tematów (kliknij, aby przejść do wyboru tematów)
Ludność
IV Migracje
1. Rodzaje migracji
Zmiana miejsca pobytu (zamieszkania) ludności jest naturalnym procesem w życiu człowieka. W geografii takie zachowanie nazywamy migracją. W zależności od rodzaju i kierunki migracji, można wyróżnić:
- Imigrację – czyli napływ ludności na dane terytorium.
- Emigrację – czyli odpływ ludności z danego terytorium.
- Reemigrację – czyli ponowny napływ ludności na pierwotnie zamieszkiwane terytorium.
- Repatriację – powrót na ojczyste terytorium, po uprzednim przesiedleniu lub zmianie kraju zamieszkania na skutek przesunięcia granic państw.
Ruch ludności ma istotny wpływ na rzeczywistą liczbę mieszkańców danego obszaru (przyrost rzeczywisty) i obliczany jest w postaci salda migracji czyli różnicy między imigracją i emigracją z danego terytorium. Aby poznać tajniki obliczania przyrostu rzeczywistego, salda migracji i współczynnika obu tych miar, zapoznaj się z tym tematem (kliknij).
Istnieje jeszcze wiele innych podziałów migracji. Jeden z nich przyjmuje, czy zmiana miejsca pobytu ma charakter trwały (migracje stałe) czy tymczasowy (migracje czasowe). Inny istotny podział migracji opiera się o obszar w obrębie którego się odbywają. W ten sposób wyróżniamy:
Średnie saldo migracji państw świata w latach 2015 – 2020
Źródło: https://upload. wikimedia. org/wikipedia/commons/thumb/8/81/Annual_Net_Migration_Rate_2015%E2%80%932020. svg/800px-Annual_Net_Migration_Rate_2015%E2%80%932020. svg. png
2. Główne światowe kierunki migracji
Migracje mają najczęściej bardzo prosty wektor – ludzie wyjeżdżają z państw biednych, źle zorganizowanych i pochłoniętych wojnami do państw zamożnych, dobrze funkcjonujących o stabilnej władzy w warunkach pokoju. Migrują głównie ludzie młodzi, we wczesnej fazie wieku produkcyjnego. Stale poprawiający się transport oraz znoszenie prawnych obostrzeń w ruchu międzynarodowym (ruch bezwizowy) wraz z większą świadomością o zróżnicowaniu rozwojowym świata, przyczyniają się do stałego wzrostu liczby migracji. W 1990 r. łączna liczba migracji zagranicznych nieznacznie przekraczała 150 mln osób, podczas gdy szacunkowo w 2017 r. było to niemal 260 mln osób.
Do głównych kierunków migracji należą:
Migracje między kontynentami w 2015 r.
Źródło: http://szychtawdanych. pl/wp-content/uploads/2017/04/migracje_2015. png
W kontekście powyższych kierunków migracji bardzo niejednoznaczna jest sytuacja Polski. Teoretycznie z naszego kraju na emigracji zagranicznej czasowej (w rzeczywistości raczej stałej) przebywa ponad 2 mln polskich obywateli. Z drugiej strony w drugiej dekadzie XXI wieku, a zwłaszcza po 2014 r. na masową skalę zaczęli do Polski napływać Ukraińcy. Ich liczba szacowana jest na minimum 1 milion, w rzeczywistości sięgać może nawet 3 milionów. W Polsce przebywa także wielu Białorusinów. Polska pod względem liczby wydanych pozwoleń na pracę obywatelom państw spoza UE jest unijnym liderem. W ten sposób Polska z jednej strony jest krajem emigracyjnym (Polacy wyjeżdżający do pracy zagranicę) z drugiej – krajem imigracyjnym (dla Ukraińców i Białorusinów). O dużej liczbie Ukraińców w Polsce świadczą dane ekonomiczne. Szacuje się, że Ukraińcy przesłali do swoich rodzin prawie 15 mld zł w 2018 r. – ponad 3-krotnie więcej niż z Rosji, gdzie do tej pory emigrowali najczęściej. W ostatnich miesiącach liczba Ukraińców w Polsce nieco spada – z uwagi na poprawę sytuacji gospodarczej na Ukrainie oraz pogorszenie koniunktury w Polsce na skutek epidemii COVID-19.
Masowy napływ imigrantów z Ukrainy wywołany wojną na wschodzie tego kraju, doprowadził do znacznych zmian w Polsce. Język ukraiński stał się drugim najczęściej używanym w naszym kraju, a setki tysięcy (być może miliony) zagranicznych obywateli podjęło w Polsce pracę i przyczyniło się do załatania luki na rynku pracy. Znacząco poprawiła się kondycja finansowa ZUS. Z drugiej strony pojawiło się wiele przykładów niechęci wobec obcokrajowców, a gdzieniegdzie mieszkańcy skarżą się na ich zachowanie.
3. Przyczyny i skutki migracji zagranicznych
Istnieją różne przyczyny migracji i zasadniczo można je podzielić na dwie grupy: czynniki przyciągające – te wpływają na chęć wyemigrowania do danego kraju (regionu) oraz czynniki wypychające (te wpływają na chęć opuszczenia aktualnego miejsca pobytu).
Czynnikami przyciągającymi są:
Możliwość studiowania zagranicą przyciąga wielu młodych imigrantów, którzy zostają na stałe
Źródło: https://lh3. googleusercontent. com/proxy/uMHDdbLH03QaBoe8dUq5M1tVAqj_SSEE3Z0FfojfhcYxQdgTAshtynE6CNimDqPG7_ududhGkqonzOuGGBH0KPK2CKKBfwYgQnRx72FBBQ
Czynnikami wypychającymi są:
Bieda jest najczęstszą przyczyną emigracji
Źródło: https://static. deon. pl/storage/image/core_files/2018/9/19/6a28486f120d13742356b3c85f96795a/jpg/deon/articles-thumb-xlarge-breakpoint-default/skrajna-bieda-na-swiecie-spadla-do-najnizszego-poziomu-w-historii. jpg
Skutki migracji zależą od pozycji – państwa emigracyjnego lub imigracyjnego. Co ciekawe, w obu przypadkach możliwe są pozytywne i negatywne skutki migracji.
Skutki dla kraju emigracyjnego:
Pozytywne:
Rozwój transportu, szczególnie lotniczego (a zwłaszcza tanich linii) to jeden z pozytywów emigracji
Źródło: https://f4fcdn. eu/wp-content/uploads/2020/03/shutterstock_633569378. jpg
Negatywne:
Wyjazd wykwalifikowanej kadry to największy cios dla kraju emigranckiego
Źródło: https://www. rekrutacjaspecjalistow. pl/images/rynek-pracy. jpg
Skutki dla kraju imigracyjnego:
Wielokulturowość prowadzi w dłuższej skali do rozwoju wszystkich światowych społeczeństw
Źródło: https://i2. wp. com/imalopolska. eu/wp-content/uploads/2018/12/aro. jpg? fit=993%2C559&ssl=1
Napięcia społeczne, bezrobocie, bezdomność – to nowe problemy w krajach imigranckich
Źródło: https://pliki. portalsamorzadowy. pl/i/10/84/54/108454_r0_940. jpg
4. Uchodźstwo
Zjawiskiem innym od migracji, czasem trudnym do rozróżnienia jest uchodźstwo. Jest to specyficzny ruch ludności, który jednak nie jest dobrowolny, a ma charakter pół-przymusowy, często wymuszony okolicznościami życiowymi. Należą do nich: prześladowania polityczne, klęski żywiołowe i wojny. Szczególnym problemem dla wielu państw europejskich stało się rozróżnienie uchodźstwa od migracji ekonomicznej, podejmowanej dobrowolnie.
W istocie rozróżnienie uchodźstwa od migracji ekonomicznej jest często niemożliwe, gdyż uchodźca może z czasem stać się migrantem. Nie sposób też określić przyczyny ruchu człowieka, w momencie kiedy przekracza on granicę. Z tego powodu w wielu krajach nasilają się konflikty społeczne związane z niechęcią do napływu migrantów podających się za uchodźców, w szczególności jeżeli kraj z którego pochodzi osoba napływająca, nie przeżywa aktualnie żadnego kryzysu.
Szacuje się, że w 2018 r. było ponad 20 milionów uchodźców, z czego ponad 10 milionów stanowiły dzieci i młodzież. 60% z tych uchodźców pochodziło z: Syrii, Afganistanu lub Sudanu Południowego. Przyjęły ich głównie kraje ościenne: Turcja i Liban (Syryjczyków), Pakistan i Iran (Afgańczyków), Uganda (Sudańczyków Południowych). Wielu z nich trafiło także do Europy, min. Niemiec, Szwecji, Francji i Wielkiej Brytanii.
Mapa rozmieszczenia uchodźców z Syrii w 2018 r.
Źródło: https://syrianwardaily. files. wordpress. com/2018/04/syrian-refugees-by-country. png
5. Problemy uchodźców
Napływ uchodźców wywołany wojną w Syrii wywołał kolosalne problemy w Europie. W 2015 r. wybuchł w Europie kryzys migracyjny, kiedy liczba wniosków o azyl wzrosła znacząco i była największa od II Wojny Światowej. Większość z uchodźców zatrzymała Turcja, w zamian za środki finansowe z Unii Europejskiej. W wielu krajach doszło do konfliktów politycznych i wzrostu znaczenia skrajnej, antyimigranckiej prawicy. Znacząco wzrosły też wydatki państw (głównie Austrii, Niemiec i Szwecji) na pomoc socjalną dla azylantów. Doszło też do problemu uwięzienia uchodźców na greckich wyspach w basenie Morza Śródziemnego, gdzie przebywają oni w niezbyt dobrych warunkach.
Także uchodźcy cierpią na skutek własnego losu. Zmuszeni są do porzucania własnych domów, często dobytku całego życia i udania się w niebezpieczną, długą podróż bez jasnych perspektyw. Często giną po drodze, lub padają ofiarą przestępstw. Wielu z nich zmuszonych jest do korzystania z usług przemytników i w zatłoczonych łodziach, nocą, próbują nielegalnie dostać się do Europy.
Obóz dla syryjskich uchodźców w Turcji – często spędzają w nim wiele lat
Źródło: https://www. radiomaryja. pl/wp-content/uploads/2014/01/Ob%C3%B3z-uchod%C5%BAc%C3%B3w-syryjskich-w-Basbakanlik-27. jpg
Szczególne problemy dotykają dzieci. Ich edukacja zostaje przerwana i często kilka lat spędzają w obozach dla uchodźców. Nie mają tam możliwości kształcenia, lub jest ona ograniczona. W dorosłe życie wchodzą z traumą trudnych przeżyć, bez wyuczonego zawodu i bez jakichkolwiek dóbr, które mogliby otrzymać od swoich rodziców.
Znalezione pliki
Programy nauczania
Opinia o programie nauczania
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Program nauczania z opinią
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Rozkłady materiału
Rozkład materiału – klasa I
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Plany wynikowe
Plan wynikowy – klasa I
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Inne materiały metodyczne
Koncepcja serii zajęcia komputerowe – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. pl/img/icons/48px/pdf. png" alt="pdf"/>
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Przygotowanie pracowni komputerowej – klasa I
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Założenia metodyczne – klasa I
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Scenariusze lekcji
Temat 1
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 2
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 3
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 4
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 5
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 6
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 7
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 8
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Temat 9
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa I
Pliki ćwiczeniowe
Opinia o programie nauczania
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Program nauczania z opinią
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Rozkład materiału – klasa II
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Plan wynikowy – klasa II
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Koncepcja serii zajęcia komputerowe – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Przygotowanie pracowni komputerowej – klasa II
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Założenia metodyczne – klasa II
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 1
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 2
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 3
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 4
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 5
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 6
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 7
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Temat 8
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa II
Opinia o programie nauczania
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Program nauczania z opinią
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Rozkład materiału – klasa III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Plan wynikowy – klasa III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Koncepcja serii zajęcia komputerowe – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć – klasy I-III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Przygotowanie pracowni komputerowej – klasa III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Założenia metodyczne – klasa III
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 01
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 02
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 03
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 04
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 05
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 06
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Temat 07
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa III
Opinia o programie nauczania
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Rozkład materiału - klasa IV
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Rozkład materiału - klasa V
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Rozkład materiału - klasa VI
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Plan wynikowy - klasa IV
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Plan wynikowy - klasa V
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Plan wynikowy - klasa VI
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Ocenianie
Sposoby oceniania
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Przygotowanie pracowni komputerowej
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Regulamin pracowni komputerowej
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 01
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 02
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 03
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 04
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 05
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 06
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 07
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 08
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 09
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 10
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 11
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 12
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 13
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 14
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 15
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 16
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 17
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 18
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 19
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 20
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 21
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 22
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 23
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 24
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 25
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Scenariusze – Temat 26
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 1
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 2
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 3
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 4
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 5
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 6
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 7
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Założenia metodyczne – Rozdział 8
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 01
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 03
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 06
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 07
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 08
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 09
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 11
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 12
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 13
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 14
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 15
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 17
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 18
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 19
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 20
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 21
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 22
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 23
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 24
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 25
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Temat 26
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Prezentacje
Grafika
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Internet
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Komputer
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Nośniki
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Obliczenia
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Prezentacje
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Programowanie
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Teksty
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Sprawdziany
Sprawdziany Tematy 01-04. zip
Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 05-07. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 08-10. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 11-12. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 13-14. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 15-16. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 17-18. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 19-20. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 21-22. Klasy IV-VI
Sprawdziany Tematy 23-24. Klasy IV-VI
Opinia o programie nauczania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Program nauczania z opinią
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sposoby oceniania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Praktyczne sposoby prowadzenia lekcji
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Przygotowanie pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Regulamin pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Założenia metodyczne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B10
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B11
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B6
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B7
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B8
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B9
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Założenia metodyczne - Moduł A
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Założenia metodyczne - Moduł B
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Założenia metodyczne - Moduł C
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Materiały i zadania dodatkowe
Algorytmika
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Arkusz kalkulacyjny
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Edytor tekstu
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Internet
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdzian po gimnazjum
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy A01-A05
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy B01-B03
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy B04-B05
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy B06-B07
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy B08-B09
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy C01-C03
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdziany Tematy C04-C05
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Strefa ucznia
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Opinia o programie nauczania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Program nauczania z opinią
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Rozkład materiału - klasa II
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Rozkład materiału - klasa III
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Plan wynikowy - klasa II
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Plan wynikowy - klasa III
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Sposoby oceniania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Praca na lekcji informatyki
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Praktyczne sposoby prowadzenia lekcji
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Przygotowanie pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Regulamin pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 10
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 11
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 12
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 13
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 14
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 15
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 16
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 17
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 18
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 19
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 20
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 21
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 22
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 23
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 24
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 25
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 26
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 27
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 28
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 29
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 30
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 31
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 32
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 6
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 7
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 8
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 9
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Założenia metodyczne - Rozdzial 6
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Rozwiązania
Temat 01
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 02
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 03
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 04
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 05
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 06
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 07
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 08
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Temat 09
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Algorytmika
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Inne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Programowanie
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 01-04
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 05-07
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 08-12
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 13-17
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 18-24
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Tematy 25-30
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Matura
Arkusze CKE
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Przygotowanie ucznia do matury z informatyki
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Przykładowe rozwiązanie
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres rozszerzony
Opinia o programie nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Program nauczania z opinią
Informatyka dla gimnazjum
Cykl dwuletni – I rok nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Cykl dwuletni – II rok nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Cykl trzyletni – I rok nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Cykl trzyletni – II rok nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Cykl trzyletni – III rok nauczania
Informatyka dla gimnazjum
Sposoby oceniania
Informatyka dla gimnazjum
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Informatyka dla gimnazjum
Praktyczne sposoby prowadzenia lekcji
Informatyka dla gimnazjum
Przygotowanie pracowni komputerowej
Informatyka dla gimnazjum
Regulamin pracowni komputerowej
Informatyka dla gimnazjum
Założenia metodyczne
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 1
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 10
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 11
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 12
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 13
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 14
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 15
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 16
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 17
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 18
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 19
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 2
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 20
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 21
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 22
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 23
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 24
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 25
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 26
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 27
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 28
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 29
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 3
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 30
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 31
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 32
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 33
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 4
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 5
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 6
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 7
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 8
Informatyka dla gimnazjum
Scenariusze – Temat 9
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 10
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 11
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 14
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 15
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 16
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 18
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 19
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 20
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 21
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 23
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 24
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 25
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 26
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 27
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 28
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 29
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 3
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 30
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 31
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 32
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 4
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 5
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 7
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 8
Informatyka dla gimnazjum
Pliki ćwiczeniowe – Temat 9
Informatyka dla gimnazjum
Algorytmika
Informatyka dla gimnazjum
Arkusz kalkulacyjny
Informatyka dla gimnazjum
Bazy danych
Informatyka dla gimnazjum
Edytor tekstu
Informatyka dla gimnazjum
Grafika
Informatyka dla gimnazjum
Internet i multimedia
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział I
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział II
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział III
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział IV
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział V
Informatyka dla gimnazjum
Sprawdziany Rozdział VI
Informatyka dla gimnazjum
Tematy i scenariusze uzupełniające
Baltie
Informatyka dla gimnazjum
Logomocja
Informatyka dla gimnazjum
Opinia o programie nauczania
Komputerowe opowieści. Podręcznik do zajęć komputerowych dla klas IV-VI szkoły podstawowej
Program nauczania z opinią
Komputerowe opowieści. Podręcznik do zajęć komputerowych dla klas IV-VI szkoły podstawowej
Opinia o programie nauczania
Z nowym bitem. Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasa IV
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Z nowym bitem. Klasa IV
Rozkład materiału – klasa IV
Z nowym bitem. Klasa IV
Plan wynikowy – klasa IV
Z nowym bitem. Klasa IV
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Klasa IV
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Klasa IV
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Z nowym bitem. Klasa IV
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa IV
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 1
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 2
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 3
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 4
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 5
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 6
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 7
Z nowym bitem. Klasa IV
Scenariusze – Temat 8
Z nowym bitem. Klasa IV
Temat 4
Z nowym bitem. Klasa IV
Temat 5
Z nowym bitem. Klasa IV
Temat 6
Z nowym bitem. Klasa IV
Temat 7
Z nowym bitem. Klasa IV
Temat 8
Z nowym bitem. Klasa IV
Grafika
Z nowym bitem. Klasa IV
Internet
Z nowym bitem. Klasa IV
Teksty
Z nowym bitem. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 1-2
Z nowym bitem. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 3-4
Z nowym bitem. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 5-6
Z nowym bitem. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 7-8
Z nowym bitem. Klasa IV
Opinia o programie nauczania
Z nowym bitem. Klasa V
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Z nowym bitem. Klasa V
Rozkład materiału – klasa V
Z nowym bitem. Klasa V
Plan wynikowy – klasa V
Z nowym bitem. Klasa V
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Klasa V
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Klasa V
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Z nowym bitem. Klasa V
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa V
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 01
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 02
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 03
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 04
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 05
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 06
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 07
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 08
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 09
Z nowym bitem. Klasa V
Scenariusze – Temat 10
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 10
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 2
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 3
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 5
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 6
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 7
Z nowym bitem. Klasa V
Temat 9
Z nowym bitem. Klasa V
Grafika
Z nowym bitem. Klasa V
Internet
Z nowym bitem. Klasa V
Komputer
Z nowym bitem. Klasa V
Nośniki
Z nowym bitem. Klasa V
Programowanie
Z nowym bitem. Klasa V
Teksty
Z nowym bitem. Klasa V
Sprawdzian – Tematy 1-4
Z nowym bitem. Klasa V
Sprawdzian – Tematy 5-6
Z nowym bitem. Klasa V
Sprawdzian – Tematy 9-10
Z nowym bitem. Klasa V
Opinia o programie nauczania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Program nauczania z opinią
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Rozkład materiału - klasa II
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Rozkład materiału - klasa III
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Plan wynikowy - klasa II
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Plan wynikowy - klasa III
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Sposoby oceniania
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Praca na lekcji informatyki
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Praktyczne sposoby prowadzenia lekcji
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Przygotowanie pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Regulamin pracowni komputerowej
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 10
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 11
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 12
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 13
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 14
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 15
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 16
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 17
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 18
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 19
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 20
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 21
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 22
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 23
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 24
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 25
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 26
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 27
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 28
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 29
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 30
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 31
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 32
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 6
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 7
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 8
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Temat 9
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 1
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 2
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 3
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 4
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 5
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Założenia metodyczne - Rozdzial 6
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Algorytmika
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Inne
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Programowanie
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 01-04
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 05-07
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 08-12
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 13-17
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 18-24
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Tematy 25-30
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Arkusze CKE
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Przygotowanie ucznia do matury z informatyki
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Przykładowe rozwiązanie
Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych - zakres rozszerzony. E-book
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Z nowym bitem. Klasa VI
Rozkład materiału
Z nowym bitem. Klasa VI
Plany wynikowe
Z nowym bitem. Klasa VI
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Klasa VI
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Klasa VI
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Z nowym bitem. Klasa VI
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa VI
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 01
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 02
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 03
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 04
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 05
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 06
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 07
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 08
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 09
Z nowym bitem. Klasa VI
Scenariusze – Temat 10
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 01
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 02
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 03
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 04
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 05
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 07
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 08
Z nowym bitem. Klasa VI
Temat 09
Z nowym bitem. Klasa VI
Obliczenia
Z nowym bitem. Klasa VI
Prezentacje
Z nowym bitem. Klasa VI
Programowanie
Z nowym bitem. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 01-02
Z nowym bitem. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 03-05
Z nowym bitem. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 08-09
Z nowym bitem. Klasa VI
Opinia o programie nauczania
Z nowym bitem. Informatyka dla gimnazjum. Część I
Program nauczania z opinią
Z nowym bitem. Część I
Cykl dwuletni – I rok nauczania
Z nowym bitem. Część I
Cykl trzyletni – I rok nauczania
Z nowym bitem. Część I
Cykl trzyletni – II rok nauczania
Z nowym bitem. Część I
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Część I
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Część I
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Z nowym bitem. Część I
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Część I
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Część I
Temat 01
Z nowym bitem. Część I
Temat 02
Z nowym bitem. Część I
Temat 03
Z nowym bitem. Część I
Temat 04
Z nowym bitem. Część I
Temat 05
Z nowym bitem. Część I
Temat 06
Z nowym bitem. Część I
Temat 07
Z nowym bitem. Część I
Temat 08
Z nowym bitem. Część I
Temat 09
Z nowym bitem. Część I
Temat 10
Z nowym bitem. Część I
Temat 11
Z nowym bitem. Część I
Temat 12
Z nowym bitem. Część I
Temat 13
Z nowym bitem. Część I
Temat 14
Z nowym bitem. Część I
Temat 15
Z nowym bitem. Część I
Temat 16
Z nowym bitem. Część I
Temat 17
Z nowym bitem. Część I
Temat 18
Z nowym bitem. Część I
Edytor tekstu
Z nowym bitem. Część I
Grafika
Z nowym bitem. Część I
Internet i multimedia
Z nowym bitem. Część I
Sprawdziany Rozdział I
Z nowym bitem. Część I
Sprawdziany Rozdział II
Z nowym bitem. Część I
Sprawdziany Rozdział III
Z nowym bitem. Część I
Opinia o programie nauczania
Z nowym bitem. Część II
Program nauczania z opinią
Z nowym bitem. Część II
Cykl dwuletni – II rok nauczania
Z nowym bitem. Część II
Cykl trzyletni – II rok nauczania
Z nowym bitem. Część II
Cykl trzyletni – III rok nauczania
Z nowym bitem. Część II
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Część II
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Część II
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Część II
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Część II
Temat 1
Z nowym bitem. Część II
Temat 2
Z nowym bitem. Część II
Temat 3
Z nowym bitem. Część II
Temat 4
Z nowym bitem. Część II
Temat 5
Z nowym bitem. Część II
Temat 6
Z nowym bitem. Część II
Temat 10
Z nowym bitem. Część II
Temat 12
Z nowym bitem. Część II
Temat 13
Z nowym bitem. Część II
Temat 14
Z nowym bitem. Część II
Temat 15
Z nowym bitem. Część II
Temat 16
Z nowym bitem. Część II
Temat 7
Z nowym bitem. Część II
Temat 8
Z nowym bitem. Część II
Temat 9
Z nowym bitem. Część II
Algorytmika
Z nowym bitem. Część II
Arkusz kalkulacyjny
Z nowym bitem. Część II
Bazy danych
Z nowym bitem. Część II
Sprawdzian Rozdział I
Z nowym bitem. Część II
Sprawdzian Rozdział II
Z nowym bitem. Część II
Sprawdzian Rozdział III
Z nowym bitem. Część II
Opinia o programie nauczania
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Program nauczania z opinią
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 1
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 2
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Rozkład materiału - propozycja 3
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 1
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 2
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Plan wynikowy - propozycja 3
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sposoby oceniania
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Praktyczne sposoby prowadzenia lekcji
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Przygotowanie pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Regulamin pracowni komputerowej
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Założenia metodyczne
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat A3
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B1
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B2
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B3
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B4
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B5
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B6
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B7
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B8
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C1
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat C4
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Sprawdzian po gimnazjum
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Temat B03
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy A01-A03
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy B01-B02
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy B04-B05
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy B06-B07
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy C01-C03
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Tematy C04-C05
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Z nowym bitem. Informatyka dla szkół ponadgimnazjalnych – zakres podstawowy
Opinia o programie nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Informatyka dla szkoły podstawowej. Klasa I
Program nauczania dla klas I-III z opinią
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa I
Plan wynikowy – klasa I
Teraz bajty. Klasa I
Założone osiągnięcia ucznia
Teraz bajty. Klasa I
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć – klasy I-III
Teraz bajty. Klasa I
Przygotowanie pracowni komputerowej – klasa I
Teraz bajty. Klasa I
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa I
Temat 02
Teraz bajty. Klasa I
Temat 03
Teraz bajty. Klasa I
Temat 04
Teraz bajty. Klasa I
Temat 05
Teraz bajty. Klasa I
Temat 06
Teraz bajty. Klasa I
Temat 07
Teraz bajty. Klasa I
Temat 08
Teraz bajty. Klasa I
Temat 09
Teraz bajty. Klasa I
Temat 01
Teraz bajty. Klasa I
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Teraz bajty. Klasa I
Dodatkowe tematy
Temat 1. Wprowadzenie do druku 3D
Teraz bajty. Klasa I
Temat 2. Wprowadzenie do tworzenia modeli 3D w programie SketchUp
Teraz bajty. Klasa I
Opinia o programie nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Klasa II
Program nauczania dla klas I-III z opinią
Teraz bajty. Klasa II
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa II
Plan wynikowy – klasa II
Teraz bajty. Klasa II
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć – klasy I-III
Teraz bajty. Klasa II
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa II
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa II
Temat 01
Teraz bajty. Klasa II
Temat 02
Teraz bajty. Klasa II
Temat 03
Teraz bajty. Klasa II
Temat 04
Teraz bajty. Klasa II
Temat 05
Teraz bajty. Klasa II
Temat 06
Teraz bajty. Klasa II
Temat 07
Teraz bajty. Klasa II
Temat 08
Teraz bajty. Klasa II
Temat 09
Teraz bajty. Klasa II
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Teraz bajty. Klasa II
Temat 1. Klasa II
Temat 2. Klasa III
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa III
Plany wynikowe
Teraz bajty. Klasa III
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa III
Temat 01
Teraz bajty. Klasa III
Temat 02
Teraz bajty. Klasa III
Temat 03
Teraz bajty. Klasa III
Temat 04
Teraz bajty. Klasa III
Temat 05
Teraz bajty. Klasa III
Temat 06
Teraz bajty. Klasa III
Temat 08
Teraz bajty. Klasa III
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Teraz bajty. Klasa III
Temat 1. Klasa III
Temat 2. Klasa III
Opinia o programie nauczania dla klas IV-VI
Teraz bajty. Klasa IV
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Teraz bajty. Klasa IV
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa IV
Plany wynikowe
Teraz bajty. Klasa IV
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Klasa IV
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa IV
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa IV
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa IV
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Klasa IV
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 03
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 04
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 05
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 08
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 09
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 10
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 11
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 01
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 02
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 06
Teraz bajty. Klasa IV
Temat 07
Teraz bajty. Klasa IV
Grafika
Teraz bajty. Klasa IV
Internet
Teraz bajty. Klasa IV
Programowanie
Teraz bajty. Klasa IV
Teksty
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Temat 11
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 01-02
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 01-04
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 03-04
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 05-06
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 07-08
Teraz bajty. Klasa IV
Sprawdzian – Tematy 09-10
Teraz bajty. Klasa IV
Filmy dydaktyczne
Justujemy akapity – Temat 9. Ćwiczenie 5.
Teraz bajty. Klasa IV
Nowy akapit – Temat 9. Ćwiczenie 3. com/watch? v=HxEhZmX8hBw&list=PLUVYkJRYU4wLGcWm6J7xkBAEKxY8q1-tn" title="Nowy akapit – Temat 9. png" alt="film YT"/>
Odstęp i interlinia – Temat 9. Ćwiczenie 6. com/watch? v=JDe9ps-Eeyc&list=PLUVYkJRYU4wLGcWm6J7xkBAEKxY8q1-tn" title="Odstęp i interlinia – Temat 9. png" alt="film YT"/>
Wcięcie akapitu – Temat 9. Ćwiczenie 2. com/watch? v=shc3IUCAcAE&list=PLUVYkJRYU4wLGcWm6J7xkBAEKxY8q1-tn" title="Wcięcie akapitu – Temat 9. png" alt="film YT"/>
Wyrównanie akapitu – Temat 9. Ćwiczenie 4. com/watch? v=RZNIU8XUTjw&list=PLUVYkJRYU4wLGcWm6J7xkBAEKxY8q1-tn" title="Wyrównanie akapitu – Temat 9. png" alt="film YT"/>
Opinia o programie nauczania dla klas IV-VI
Teraz bajty. Klasa V
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Teraz bajty. Klasa V
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa V
Plany wynikowe
Teraz bajty. Klasa V
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Klasa V
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa V
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa V
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa V
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Klasa V
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Klasa V
Temat 01
Teraz bajty. Klasa V
Temat 02
Teraz bajty. Klasa V
Temat 06
Teraz bajty. Klasa V
Temat 09
Teraz bajty. Klasa V
Temat 10
Teraz bajty. Klasa V
Temat 11
Teraz bajty. Klasa V
Temat 07
Teraz bajty. Klasa V
Temat 08
Teraz bajty. Klasa V
Grafika
Teraz bajty. Klasa V
Internet
Teraz bajty. Klasa V
Komputer i program
Teraz bajty. Klasa V
Nośniki
Teraz bajty. Klasa V
Programowanie
Teraz bajty. Klasa V
Teksty
Teraz bajty. Klasa V
Sprawdzian – Tematy 01-04
Teraz bajty. Klasa V
Sprawdzian – Tematy 09-10
Teraz bajty. Klasa V
Otaczanie obrazu tekstem – Temat 9. Przykład 2. Klasa V
Wklejanie rysunku do tekstu – Temat 9. Przykład 1. com/watch? v=FK8Wed3n84c&list=PLUVYkJRYU4wJPGCQ97TlU9M7b-l36iMQg" title="Wklejanie rysunku do tekstu – Temat 9. Klasa VI
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Teraz bajty. Klasa VI
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa VI
Plany wynikowe
Teraz bajty. Klasa VI
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Klasa VI
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa VI
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa VI
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VI
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Klasa VI
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 01
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 02
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 03
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 04
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 05
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 06
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 09
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 10
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 07
Teraz bajty. Klasa VI
Temat 08
Teraz bajty. Klasa VI
Obliczenia
Teraz bajty. Klasa VI
Prezentacje
Teraz bajty. Klasa VI
Programowanie
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 01-02
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 03-05
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 06 i 08 (Baltie)
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 06-08 (Baltie i Scratch)
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 07 i 08 (Scratch)
Teraz bajty. Klasa VI
Sprawdzian – Tematy 09-10
Teraz bajty. Klasa VI
Przykłady animacji w Logomocji – Klasa 6. Temat 9. Klasa VI
Świąteczna gra w programie Scratch
Teraz bajty. Klasa VI
Tworzenie animacji w Logomocji – Temat 9. com/watch? v=hMHZz8pq4WA&list=PLUVYkJRYU4wI8kc6V_3Y9AWYVREMyrx8R" title="Tworzenie animacji w Logomocji – Temat 9. png" alt="film YT"/>
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Teraz bajty. Klasa VI
Opinia o programie nauczania dla klas VII-VIII
Teraz bajty. Klasa VII
Program nauczania dla klas VII-VIII z opinią
Teraz bajty. Klasa VII
Rozkład materiału
Teraz bajty. Klasa VII
Plany wynikowe
Teraz bajty. Klasa VII
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Klasa VII
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa VII
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VII
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VII
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 12
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 13
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 14
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 15
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 16
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 17
Teraz bajty. Klasa VII
Scenariusze – Temat 18
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 03
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 04
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 06
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 07
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 08
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 09
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 10
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 11
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 12
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 14
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 15
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 16
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 17
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 18
Teraz bajty. Klasa VII
Temat 13
Teraz bajty. Klasa VII
Algorytmika i programowanie
Teraz bajty. Klasa VII
Arkusz kalkulacyjny
Teraz bajty. Klasa VII
Edytor tekstu
Teraz bajty. Klasa VII
Grafika
Teraz bajty. Klasa VII
Sprawdziany – Rozdział I
Teraz bajty. Klasa VII
Sprawdziany – Rozdział II
Teraz bajty. Klasa VII
Sprawdziany – Rozdział III
Teraz bajty. Klasa VII
Sprawdziany – Rozdział IV
Teraz bajty. Klasa VII
Sprawdziany – Rozdział V
Teraz bajty. Klasa VII
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Klasa VII
Funkcja JEŻELI w arkuszu kalkulacyjnym – Temat 15. Ćwiczenie 7. Klasa VII
Funkcja SUMA w arkuszu kalkulacyjnym – Temat 15. com/watch? v=nAA4p8BgH4s&list=PLUVYkJRYU4wIm5Bp86FwhUUGqdztGq7A9" title="Funkcja SUMA w arkuszu kalkulacyjnym – Temat 15. png" alt="film YT"/>
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. be/zLzJ6Y-nU2M" title="Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą">
Opinia o programie nauczania dla klas VII-VIII
Teraz bajty. Klasa VIII
Program nauczania dla klas VII-VIII z opinią
Teraz bajty. Klasa VIII
Rozkład materiału – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty. Klasa VIII
Rozkład materiału – wersja z językiem C++
Teraz bajty. Klasa VIII
Rozkład materiału – wersja z językiem Python
Teraz bajty. Klasa VIII
Plan wynikowy – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty. Klasa VIII
Plan wynikowy – wersja z językiem C++
Teraz bajty. Klasa VIII
Plan wynikowy – wersja z językiem Python
Teraz bajty. Klasa VIII
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Klasa VIII
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa VIII
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VIII
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa VIII
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 12
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 13
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 14
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 15
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 16
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 17
Teraz bajty. Klasa VIII
Scenariusze – Temat 18
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 01
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 02
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 05
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 06
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 11
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 13
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 14
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 15
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 16
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 17
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 04
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 07
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 08
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 09
Teraz bajty. Klasa VIII
Temat 10
Teraz bajty. Klasa VIII
Arkusz kalkulacyjny
Teraz bajty. Klasa VIII
Edytor tekstu
Teraz bajty. Klasa VIII
Multimedia
Teraz bajty. Klasa VIII
Sprawdziany – Rozdział I
Teraz bajty. Klasa VIII
Sprawdziany – Rozdział IV
Teraz bajty. Klasa VIII
Sprawdziany – Rozdział V
Teraz bajty. Klasa VIII
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Klasa VIII
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Klasa VIII
Świąteczna gra w programie Scratch
Teraz bajty. Klasa VIII
Opinia o programie nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy. Klasa I
Rozkład materiału dla klasy I – zakres podstawowy (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału dla klasy I – zakres podstawowy (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału dla klasy I – zakres podstawowy (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Klasa I
Rozkład treści nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Klasa I
Plan wynikowy – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty. Klasa I
Plan wynikowy – wersja z językiem C++
Teraz bajty. Klasa I
Plan wynikowy – wersja z językiem Python
Teraz bajty. Klasa I
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa I
Koncepcja metodyczna – klasy I-III
Teraz bajty. Klasa I
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa I
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat A1
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat A2
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat B1
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat B2
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat B3
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat B4
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat C1
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat C2
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat C3
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat C4
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat C5
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat D1
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat D2
Teraz bajty. Klasa I
Scenariusze – Temat D3
Teraz bajty. Klasa I
Temat B1
Teraz bajty. Klasa I
Temat B2
Teraz bajty. Klasa I
Temat B3
Teraz bajty. Klasa I
Temat B4
Teraz bajty. Klasa I
Temat C4
Teraz bajty. Klasa I
Temat C5
Teraz bajty. Klasa I
Temat C1
Teraz bajty. Klasa I
Temat C2
Teraz bajty. Klasa I
Temat C3
Teraz bajty. Klasa I
Temat D1
Teraz bajty. Klasa I
Temat D2
Teraz bajty. Klasa I
Kartkówka z podziałem na grupy – Tematy A1-A2
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Moduł C (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Moduł C (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Moduł C (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Temat B3
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Tematy B1-B2
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Tematy B1-B4
Teraz bajty. Klasa I
Sprawdzian – Tematy D1 i D2
Teraz bajty. Klasa I
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Klasa I
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Klasa I
Temat 1. Klasa II
Rozkład materiału dla klasy II – zakres podstawowy (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Klasa II
Rozkład materiału dla klasy II – zakres podstawowy (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Klasa II
Rozkład materiału dla klasy II – zakres podstawowy (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Klasa II
Rozkład treści nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Klasa II
Plan wynikowy – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty. Klasa II
Plan wynikowy – wersja z językiem C++
Teraz bajty. Klasa II
Plan wynikowy – wersja z językiem Python
Teraz bajty. Klasa II
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa II
Koncepcja metodyczna – klasy I-III
Teraz bajty. Klasa II
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat A1
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat A2
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat B1
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat B2
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat B3
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat C1
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat C2
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat D1
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat D2
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat D3
Teraz bajty. Klasa II
Scenariusze – Temat D4
Teraz bajty. Klasa II
Temat B1
Teraz bajty. Klasa II
Temat B2
Teraz bajty. Klasa II
Temat C1
Teraz bajty. Klasa II
Temat C2
Teraz bajty. Klasa II
Temat C3
Teraz bajty. Klasa II
Temat D2
Teraz bajty. Klasa II
Temat D3
Teraz bajty. Klasa II
Temat D4
Teraz bajty. Klasa II
Temat A1
Teraz bajty. Klasa II
Temat A2
Teraz bajty. Klasa II
Temat B3
Teraz bajty. Klasa II
Temat C4
Teraz bajty. Klasa II
Temat D1
Teraz bajty. Klasa II
Sprawdzian – Tematy A1-A2
Teraz bajty. Klasa II
Opinia o programie nauczania dla klas I-III
Teraz bajty. Klasa III
Program nauczania dla klas I-III z opinią
Teraz bajty. Klasa III
Rozkład materiału dla klasy III – zakres podstawowy (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Klasa III
Rozkład materiału dla klasy III – zakres podstawowy (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Klasa III
Rozkład materiału dla klasy III – zakres podstawowy (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Klasa III
Plan wynikowy – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty. Klasa III
Plan wynikowy – wersja z językiem C++
Teraz bajty. Klasa III
Plan wynikowy – wersja z językiem Python
Teraz bajty. Klasa III
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Klasa III
Koncepcja metodyczna – klasy I-III
Teraz bajty. Klasa III
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Klasa III
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat A1
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat A2
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat B1
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat B2
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat B3
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat B4
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat C1
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat C2
Teraz bajty. Klasa III
Scenariusze – Temat C3
Teraz bajty. Klasa III
Temat A2
Teraz bajty. Klasa III
Temat B1
Teraz bajty. Klasa III
Temat B2
Teraz bajty. Klasa III
Temat B3
Teraz bajty. Klasa III
Temat B4
Teraz bajty. Klasa III
Temat C1
Teraz bajty. Klasa III
Temat C2
Teraz bajty. Klasa III
Temat C3
Teraz bajty. Klasa III
Temat A1
Teraz bajty. Klasa III
Kartkówka z podziałem na grupy – Temat A1
Teraz bajty. Klasa III
Sprawdzian – Moduł B (Tematy B1-B4)
Teraz bajty. Klasa III
Opinia o programie nauczania – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Zakres rozszerzony. Materiał edukacyjny. Część 1
Program nauczania z opinią – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Część 1
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty. Część 1
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językiem C++)
Teraz bajty. Część 1
Rozkład materiału – zakres podstawowy łącznie z rozszerzonym dla klasy I (wersja z językiem Python)
Teraz bajty. Część 1
Rozkład materiału – zakres rozszerzony (60 godzin lekcyjnych)
Teraz bajty. Część 1
Plan wynikowy – zakres rozszerzony (pierwsze 30 godzin lekcyjnych)
Teraz bajty. Część 1
Plan wynikowy – zakres rozszerzony (drugie 30 godzin lekcyjnych)
Teraz bajty. Część 1
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Część 1
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Część 1
Temat B01
Teraz bajty. Część 1
Temat B02
Teraz bajty. Część 1
Temat C01
Teraz bajty. Część 1
Temat C02
Teraz bajty. Część 1
Temat C03
Teraz bajty. Część 1
Temat C04
Teraz bajty. Część 1
Temat C05
Teraz bajty. Część 1
Temat C06
Teraz bajty. Część 1
Temat C07
Teraz bajty. Część 1
Temat C08
Teraz bajty. Część 1
Temat C10
Teraz bajty. Część 1
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 1
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 1
Temat 1. Część 1
Temat 2. Część 1
Opinia o programie nauczania – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Część 2
Program nauczania z opinią – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Część 2
Rozkład materiału – zakres rozszerzony (60 godzin lekcyjnych)
Teraz bajty. Część 2
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Część 2
Temat B01
Teraz bajty. Część 2
Temat B02
Teraz bajty. Część 2
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 2
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 2
Temat 1. Część 2
Temat 2. Część 2
Opinia o programie nauczania – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Część 3
Program nauczania z opinią – zakres rozszerzony
Teraz bajty. Część 3
Rozkład materiału
Teraz bajty. Część 3
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Część 3
Temat B01
Teraz bajty. Część 3
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 3
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty. Część 3
Temat 1. Część 3
Temat 2. Część 3
Opinia o programie nauczania dla klas IV-VI
Teraz bajty. Klasa IV. Nowe wydanie.
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Teraz bajty.
Rozkład materiału
Teraz bajty.
Plany wynikowe
Teraz bajty.
Sposoby oceniania
Teraz bajty.
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty.
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Teraz bajty.
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty.
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty.
Temat 03
Teraz bajty.
Temat 04
Teraz bajty.
Temat 05
Teraz bajty.
Temat 08
Teraz bajty.
Temat 09
Teraz bajty.
Temat 10
Teraz bajty.
Temat 11
Teraz bajty.
Temat 01
Teraz bajty.
Temat 02
Teraz bajty.
Temat 06
Teraz bajty.
Temat 07
Teraz bajty.
Grafika
Teraz bajty.
Internet
Teraz bajty.
Programowanie
Teraz bajty.
Teksty
Teraz bajty.
Sprawdzian – Temat 11
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 01-02
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 01-04
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 03-04
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 05-06
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 07-08
Teraz bajty.
Sprawdzian – Tematy 09-10
Teraz bajty.
Justujemy akapity – Temat 9.
Nowy akapit – Temat 9.
Odstęp i interlinia – Temat 9.
Wcięcie akapitu – Temat 9.
Wyrównanie akapitu – Temat 9.
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Teraz bajty.
Temat 1.
Temat 2.
Opinia o programie nauczania dla klas IV-VI
Teraz bajty. Klasa V.
Komputer i program
Teraz bajty.
Nośniki
Teraz bajty.
Otaczanie obrazu tekstem – Temat 9.
Wklejanie rysunku do tekstu – Temat 9. Klasa VI. Nowe wydanie
Program nauczania dla klas IV-VI z opinią
Teraz bajty. Nowe wydanie
Rozkład materiału – klasa VI
Teraz bajty. Nowe wydanie
Plany wynikowe
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sposoby oceniania
Teraz bajty. Nowe wydanie
Wymagania na poszczególne oceny szkolne
Teraz bajty. Nowe wydanie
Praktyczne sposoby prowadzenia zajęć
Teraz bajty. Nowe wydanie
Przygotowanie pracowni komputerowej
Teraz bajty. Nowe wydanie
Regulamin pracowni komputerowej
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 01
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 02
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 03
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 04
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 05
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 06
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 07
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 08
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 09
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 10
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 11
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 12 (tematy dodatkowe – Logo)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Scenariusze – Temat 13 (tematy dodatkowe – Logo)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 01
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 02
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 03
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 04
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 05
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 06
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 07
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 08
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 09
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 12 (tematy dodatkowe – Logo)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 13 (tematy dodatkowe – Logo)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Temat 10
Teraz bajty. Nowe wydanie
Obliczenia
Teraz bajty. Nowe wydanie
Prezentacje
Teraz bajty. Nowe wydanie
Programowanie
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 01-02
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 03-05
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 06-07 (Baltie)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 06-07 i 10 (Baltie)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 06-10 (Baltie i Scratch)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 08-10 (Scratch)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Sprawdzian – Tematy 12-13 (tematy dodatkowe – Logo)
Teraz bajty. Nowe wydanie
Przykłady animacji w Logomocji – Klasa 6. Nowe wydanie
Świąteczna gra w programie Scratch
Teraz bajty. Nowe wydanie
Tworzenie animacji w Logomocji – Temat 9. Nowe wydanie
Temat 1. Nowe wydanie
Temat 2. Nowe wydanie
Tematy z programowania w języku Logo w środowisku Logomocja
Teraz bajty. Nowe wydanie
Opinia o programie nauczania dla klas VII-VIII
Teraz bajty. Klasa VII.
Program nauczania dla klas VII-VIII z opinią
Teraz bajty.
Zasady prowadzenia zajęć
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 12
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 13
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 14
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 15
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 16
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 17
Teraz bajty.
Scenariusze – Temat 18
Teraz bajty.
Temat 12
Teraz bajty.
Temat 14
Teraz bajty.
Temat 15
Teraz bajty.
Temat 16
Teraz bajty.
Temat 17
Teraz bajty.
Temat 18
Teraz bajty.
Temat 13
Teraz bajty.
Algorytmika i programowanie
Teraz bajty.
Arkusz kalkulacyjny
Teraz bajty.
Edytor tekstu
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział I
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział II
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział III
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział IV
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział V
Teraz bajty.
C++ dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty.
Python dla nauczycieli informatyki – warsztat z Grażyną Kobą
Teraz bajty.
Świąteczna gra w programie Scratch
Teraz bajty.
Opinia o programie nauczania dla klas VII-VIII
Teraz bajty. Klasa VIII.
Rozkład materiału – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty.
Rozkład materiału – wersja z językiem C++
Teraz bajty.
Rozkład materiału – wersja z językiem Python
Teraz bajty.
Plan wynikowy – wersja z językami C++ i Python
Teraz bajty.
Plan wynikowy – wersja z językiem C++
Teraz bajty.
Plan wynikowy – wersja z językiem Python
Teraz bajty.
Multimedia
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział II (wersja z językami C++ i Python)
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział II (wersja z językiem C++)
Teraz bajty.
Sprawdziany – Rozdział II (wersja z językiem Python)
Teraz bajty.
Program nauczania dla klas I-III
Informatyka 1-3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych.
Propozycja 1. rozkładu materiału (bez programowania w klasie I)
Informatyka 1-3.
Propozycja 2. rozkładu materiału (z programowaniem w każdej klasie)
Informatyka 1-3. Planu wynikowego (bez programowania w klasie I)
Informatyka 1-3. Planu wynikowego (z programowaniem w każdej klasie)
Informatyka 1-3.
Wymagania na poszczególne oceny szkolne – klasa I
(według propozycji 2. rozkładu – z programowaniem w każdej klasie)
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 01
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 02
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 03
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 04
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 07
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 08
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 12
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 13
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 14
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 15
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 16
Informatyka 1-3.
Scenariusze – Temat 17
Informatyka 1-3.
Rozdział I
Informatyka 1-3.
Rozdział III
Informatyka 1-3.
Rozdział IV
Informatyka 1-3.
Rozdział V
Informatyka 1-3.
Rozdział VI
Informatyka 1-3.
Rozdział VII
Informatyka 1-3.
Rozdział VIII
Informatyka 1-3.
Rozdział XII
Informatyka 1-3.
Rozdział XIII
Informatyka 1-3.
Rozdział XIV
Informatyka 1-3.
Rozdział XV
Informatyka 1-3.
Rozdział II
Informatyka 1-3.
Rozdział X
Informatyka 1-3.
Rozdział XI
Informatyka 1-3.
Podstawowe pojęcia – Temat 1
Informatyka 1-3.
C++ dla nauczycieli informatyki - warsztat z Grażyną Kobą
Informatyka 1-3.
Metoda połowienia - zabawy z algorytmami (pomoce dla nauczycieli informatyki)
Informatyka 1-3. com/watch? v=10xpLdQ8vZ4" title="Metoda połowienia - zabawy z algorytmami (pomoce dla nauczycieli informatyki)">
Python dla nauczycieli informatyki - warsztat z Grażyną Kobą
Informatyka 1-3. com/watch? v=zLzJ6Y-nU2M" title="Python dla nauczycieli informatyki - warsztat z Grażyną Kobą">
Dodatkowe materiały przydatne do prowadzenia lekcji
Informatyka 1-3. Wprowadzenie do druku 3D
Informatyka 1-3. Wprowadzenie do tworzenia modeli 3D w programie SketchUp
Informatyka 1-3.
1. Cele lekcji
a) Wiadomości
Uczeń:
zna następujące pojęcia: migracja, migracje wahadłowe, emigracja, emigrant, imigracja, imigrant, reemigracja, przesiedlenie (repatriacja),
zna różne klasyfikacje migracji,
umie wymienić największe migracje w historii i wskazać ich powody.
b) Umiejętności
Uczeń:
potrafi wyjaśnić powody konkretnych rodzajów migracji, podać ich przykłady i pokazać na mapie drogę danych migracji,
umie wytłumaczyć jakie główne kierunki migracji współcześnie wystepują i czym są spowodowane,
potrafi ocenić zjawisko migracji z punktu widzenia państw emigracyjnych i imigracyjnych.
2. Metoda i forma pracy
Praca z całą klasą, praca indywidualna, praca w parach, dyskusja.
3. Środki dydaktyczne
Ścienna fizyczna mapa świata
Ścienna fizyczna mapa Europy
Atlasy geograficzne dla szkół średnich
Tablice geograficzne lub książka „Świat w liczbach”
4. Przebieg lekcji
a) Faza przygotowawcza
Nauczyciel zapoznaje uczniów z tematem lekcji i przedstawia im cele zajęć. W klasie zostają rozwieszone dwie duże mapy: mapa fizyczna świata oraz mapa fizyczna świata. Nauczyciel prosi o wyjęcie atlasów geograficznych (co najmniej 1 atlas na dwie osoby) oraz tablic geograficznych lub książki „Świat w liczbach” (co najmniej po 1 egzemplarzu na dwie osoby).
b) Faza realizacyjna
Nauczyciel omawia znaczenie następujących pojęć: migracja, migracje wahadłowe, emigracja, emigrant, imigracja, imigrant, reemigracja, przesiedlenie (repatriacja).
Nauczyciel przedstawia uczniom klasyfikację migracji ze względu na długość ich trwania (stałe i okresowe).
Nauczyciel przedstawia uczniom klasyfikację migracji ze względu na kierunek miejsca docelowego (zewnętrzne – poza granice kraju i wewnętrze – w obrębie jednego kraju).
Nauczyciel przedstawia uczniom klasyfikację migracji ze względu na przyczyny podjęcia decyzji o migracji – ekonomiczne, polityczne, religijne i inne. Nauczyciel następnie dzieli klasę na trzy grupy. Każda z grup ma zająć się zcharakteryzowaniem jednego z trzech podstawowych rodzajów migracji. Uczniowie mają opisać na czym polegają dane migracje i podać ich konkretne przykłady.
Nauczyciel prosi aby każda z grup wybrała spośród siebie osobę, która na forum klasy zaprezentuje wyniki pracy grupy. Uczniowie kolejno omawiają trzy rodzaje migracji, nauczyciel ewentualnie poprawia uczniów i dodaje jakieś informacje od siebie.
Nauczyciel omawia i podaje przykłady innych powodów migracji – społecznych, rodzinnych, migracje spowodowane klęskami żywiołowymi, wojnami, migracje wynikające z pobudek natury psychologicznej.
Nauczyciel przedstawia uczniom informacje dotyczące największych migracji w historii, ich powody, przebieg i czas trwania.
Nauczyciel przedstawia uczniom informacje dotyczące współczesnych migracji, wymienia głównie kierunki migracji i obszary, z których podzodzą migranci.
Nauczyciel przedstawia ocenę migracji – ich dobre i złe strony z punktu widzenia zarówno państw emigracyjnych jak i państw imigracyjnych.
Nauczyciel wyjaśnia pojęcie turystyki zarobkowej, zagrożenia z nią związane oraz wymienia i wskazuje na mapie główne docelowe państwa wybierane przez tzw. turystów zarobkowych.
c) Faza podsumowująca
Nauczyciel przypomina uczniom najważniejsze pojęcia, które dziś poznali, klasyfikacje migracji oraz przykłady największych w historii migracji.
Nauczyciel prosi uczniów aby w domu przygotowali informacje na temat migracji mających miejsce na ziemiach polskich począwszy od końca II wojny światowej.
5. Bibliografia
Kozioł T., Geografia. Zagadnienia maturalne, Wydawnictwo Szkolne Omega, Kraków 1999.
Libner P., Stefaniak G., Geografia od A do Z, Kram, Warszawa 1998.
6. Załączniki
a) Karta pracy ucznia
brak
b) Zadanie domowe
brak
7. Czas trwania lekcji
45 minut
8. Uwagi do scenariusza
brak