Reset ręczny Beko Dsx 93460 W

Reset ręczny Beko DSX 93460 W jest używany do resetowania urządzenia do jego ustawień fabrycznych. Aby wykonać reset, wystarczy wyłączyć urządzenie, wyciągnąć wtyczkę z gniazdka elektrycznego i nacisnąć i przytrzymać przycisk Reset na tylnej części urządzenia. Po około 10 sekundach przycisk zostanie zwolniony i urządzenie zostanie zresetowane do ustawień fabrycznych. Zalecane jest wykonanie Resetu ręcznego Beko DSX 93460 W tylko wtedy, gdy inne metody resetowania nie działają.

Ostatnia aktualizacja: Reset ręczny Beko Dsx 93460 W

Jak zresetować ekspres Philips?

Ekspresy do kawy to urządzenia, które przy regularnej eksploatacji bardzo często ulegają różnym awariom i drobnym usterkom. Nic dziwnego, w końcu to urządzenia elektroniczne, które działają dzięki specjalnemu oprogramowaniu.

Mimo iż działanie ekspresów Philips wydaje się relatywnie proste, abyś mógł codziennie wypić świeżą kawę – wewnątrz Twojego urządzenia dzieje się naprawdę dużo.

Niekiedy bywa tak, że ekspres nagle zaczyna się coraz częściej wieszać i zacinać, blokuje się w nieodpowiedniej pozycji i nie przygotowuje kawy do końca. Znaczna część osób zakłada od razu, że jedynym wyjściem jest już tylko i wyłącznie oddanie ekspresu do serwisu.

Istnieje jednak o wiele prostszy sposób, na poprawę działania maszyny.

Ręczny reset ekspresu do kawy

Czasami wystarczy ręczny reset ekspresu, aby przywrócić wszystkie funkcje do ustawienia początkowego. Można w ten sposób uniknąć konieczności wysyłki sprzętu do profesjonalnego serwisu. Nawet jeżeli nie jesteś z natury majsterkowiczem – reset ekspresu do kawy to coś, z czym na pewno sobie poradzisz.

Zastanawiasz się jak zresetować ekspres Philips? Ekspres można zresetować poprzez wciśnięcie i przytrzymanie przez 10 do 15 sekund przycisku kropli, znajdującego się po prawej stronie panelu. Po upływie tego czasu ekspres powinien się wyłączyć, wszelkie elementy instalacji powinny wrócić na swoje miejsce, a Ty będziesz mógł cieszyć się sprawną maszyną.

Warto raz na jakiś czas zresetować ekspres do kawy, zwłaszcza jeżeli widzimy, ze nie działa prawidłowo. Moment, w którym zaczyna się ciąć i wieszać to moment, w którym warto zastosować się do powyższej instrukcji i zresetować ekspres.

Reset ekspresu sprawdzi się również w przypadku, gdy jakiś element instalacji zawiesi się w nieodpowiedniej pozycji. Pamiętaj, aby nie próbować go wtedy „wpychać” na siłę lub co gorsza, próbować wyciągnąć. Wtedy należy zresetować ekspres.

Problem z pralką beko można często rozwiązać za pomocą przywrócenia ustawień fabrycznych urządzenia. Takie rozwiązanie jest też dobre, gdy wyświetla się błąd, który nie jest opisany w instrukcji obsługi. Reset pralek Beko nie jest skomplikowaną czynnością.

Aby anulować program, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Start/Pause/Cancel” przez 3 sekundy.

Reset należy wykonać, gdy pralka nie odpowiada, nie daje sygnałów pracy oraz zatrzymuje się w trakcie prania lub kiedy pranie zostało przerwane w wyniku awarii sieci elektrycznej (obejmują skoki mocy, niezrównoważone obciążenia lub przerwy w zasilaniu). 

Reset pralki beko oraz autotest urządzenia

Wykonując reset należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa: nie próbować na siłę otwierać drzwiczek pralki (szczególnie gdy znajduje się woda w bębnie). Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy wypompować wodę z bębna (upewniając się, że jest wąż spustowy nie jest zatkany). W instrukcji powinno być wyjaśnione, jak zresetować pralkę beko oraz jakich procedur przestrzegać. Sposób resetowania i przywracania ustawień fabrycznych zależy bowiem od konkretnego modelu. W niektórych przypadkach należy wyłączyć i włączyć urządzenie, w innych istnieje specjalny przycisk do resetu. Inne zaś restartuje się za pomocą kombinacji przycisków Start, Pause i Cancel. Niektóre maszyny wymagają też sześciokrotnego otwarcia i zamknięcia drzwiczek po podłączeniu urządzenia w celu zresetowania silnika. Po dokładne informacje sięgnij więc do instrukcji, książki serwisowej, bądź dzwoniąc na infolinię. 

Pralka beko reset serwisowy

O odpowiednich właściwościach pralek świadczą nie tylko funkcje, pojemność, czy zużycie energii, ale też możliwość samodzielnego naprawiania w razie nagłej awarii. Wiele pralek Beko wyposażonych jest w tryb testowy, którego wykonanie po resecie pralki służy do pozbycia się wszelkich błędów. 

Przejdź przez następujące kroki:

 • upewnij się, że bęben jest pusty,
 • obróć pokrętło do pozycji 1, która zwykle znajduje się na jednej trzeciej podziałki, przytrzymaj przycisk start / pause w dół, naciskając jednocześnie przycisk włączania / wyłączania, aż lampka zacznie migać,
 • obróć pokrętło do pozycji nr 6 (lub innej oznaczającej czyszczenie bębna) i przytrzymaj kilka sekund,
 • nastąpi charakterystyczne kliknięcie zamykających się drzwiczek i rozpocznie się testowanie poszczególnych modułów.

Wśród testowanych rzeczy w tej funkcji są między innymi:

 • testowanie prędkości mycia,
 • testowanie przepływu wody,
 • testowanie prawidłowego ruchu bębna itp.

Pralka beko volumax 5 – jak zresetować

Resetowanie pralki beko volumax 5 jest stosunkowo proste — użytkownicy dokonują tego przytrzymując przycisk do włączania urządzenia przez kilka sekund. Większość błędów w tym nowoczesnym sprzęcie jest wykrywana samoczynnie i wystarczy je zgłosić serwisantowi, jednak jeśli zaistnieje taka konieczność, łatwo można zrobić to samodzielnie.

Jak zresetować pralkę beko wmb 51011?

Aby anulować wybrany program i tym samym zresetować urządzenie: 

 • naciśnij przycisk „Start/Pauza/Anuluj” przez 3 sekundy, 
 • pralka odpompowuje wodę, a kontrolki „Pranie” i „Program zakończony” się zaświecą,
 • kontrolka „Pokrywka” zacznie migać, a gdy lampka zaświeci się w sposób ciągły, drzwi zostaną odblokowane. 

Jak widać, resetowanie pralek beko nie jest trudne i każdy użytkownik z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Warto mieć na uwadze, by nie robić tego zbyt często, ponieważ tak jak każdy programator, tak i ten może w końcu ulec awarii na skutek częstego awaryjnego uruchamiania. Resetowanie to raczej czynność, która pozwala na szybkie usunięcie nagłej usterki i co ważne — często tylko to wystarcza, by urządzenie zaczęło działać prawidłowo.

Jakub Nowak

Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

Matigips 26 Dec 2013 13:18 15801

 • #1Level 16  

  #1

  Posiadam zmywarkę Beko DIS15-01 i chciałbym zresetować w niej program ale nie wiem jak to zrobić.

 • Helpful post

  #2User removed accountLevel 1  #2

  Matigips wrote:

  Posiadam zmywarkę Beko DIS15-01 i chciałbym zresetować w niej program ale nie wiem jak to zrobić.

  Wcisnąć i przytrzymać przycisk "start/pauza" przez około pięć sekund.

 • #3nares

  Home appliances specialist  #3

  Przycisk start/pauza, nacisnąć i przytrzymać 5 sek.

Reset ręczny Beko Dsx 93460 W

Bezpośredni link do pobrania Reset ręczny Beko Dsx 93460 W

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Reset ręczny Beko Dsx 93460 W